PlusLiga: Pewne zwycięstwo ONICO Warszawa

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali 3:0 MKS Będzin w spotkaniu inaugurującym 20. kolejkę PlusLigi. Wicelider pewnie pokonał ostatnią drużynę w ligowej tabeli, choć skazywani na porażkę będzinianie nawiązali walkę z faworytem.

Siatkarze ze stolicy byli zdecydowanymi faworytami meczu. W pierwszym secie przyjezdni długo dotrzymywali jednak kroku ekipie ONICO (13:13). W dalszej części seta gospodarze uzyskali przewagę, ale będzinianie niemal do końca mieli szansę na odrobienie strat. Gdy zablokowali Bartosza Kurka było 23:21, ale w kluczowych akcjach serwisy Rafała Faryny i Adriana Buchowskiego ugrzęzły w siatce, dając punkty rywalom (25:22).

Druga partia rozpoczęła się od kapitalnych zagrywek Bartosza Kwolka (4:2), na które szybko odpowiedział Jake Langlois (4:5). Dwie punktowe serie pozwoliły siatkarzom ONICO zbudować przewagę (10:6), którą zdołali utrzymać do końca seta (16:12, 20:16). Wynik seta skutecznym atakiem ze środka ustalił Andrzej Wrona (25:20).

Przy zdecydowanej przewadze, trener Stephane Antiga rotował składem, desygnując do gry kilku rezerwowych. W trzeciej odsłonie siatkarze z Będzina próbowali to wykorzystać, mieli nawet przewagę w początkowych fragmentach seta (3:5, 9:11). Siatkarze ONICO szybko odrobili straty, nie byli jednak w stanie zbudować znaczącej przewagi. Do stanu 20:20 wynik oscylował wokół remisu, kluczowe akcje padły jednak łupem gospodarzy. Piłkę meczową wywalczył Wrona, a w następnej akcji przyjezdni nie poradzili sobie z zagrywką Kwolka (25:22). MVP: Andrzej Wrona.

ONICO Warszawa – MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

ONICO: Antoine Brizard, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Jan Nowakowski, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Rodrigues Rafael Araujo, Mateusz Janikowski, Jakub Kowalczyk, Nikołaj Penczew.
MKS: Adrian Buchowski, Rafał Faryna, Jan Fornal, Jake Langlois, Artur Ratajczak, Lukas Tichacek – Michał Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 20. kolejki PlusLigi:

2019-02-15: Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn (piątek, 17.30, transmisja - Polsat Sport)
2019-02-16: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia (sobota, godzina 14.45 - transmisja - Polsat Sport)
2019-02-16: GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom (sobota, godzina 17.30, transmisja - Polsat Sport)
2019-02-17: Trefl Gdańsk – Jastrzsębski Węgiel (niedziela, godzina 14.45, transmisja - Polsat Sport)
2019-02-17: PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30, transmisja - Polsat Sport Extra).