LSK: Zwycięstwo Chemika Police w hicie kolejki

W szlagierowym starciu 19. kolejki LSK siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z Chemikiem Police 2:3. W trzecim meczu obu drużyn w obecnym sezonie, po raz trzeci byliśmy świadkami tie-breaka; pierwszy raz górą były w nim siatkarki z Polic.

Pierwsza partia jedynie w początkowych fragmentach miała wyrównany przebieg. Przy stanie 7:8 groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Agata Babicz. Siatkarkę Grot Budowlanych zniesiono z boiska, a uraz koleżanki mocno zdekoncentrował drużynę z Łodzi. Policzanki szybko zbudowały przewagę (11:16, 14:19) i w końcówce kontrolowały sytuację na parkiecie. Skuteczny atak Bianki Busy dał przyjezdnym piłkę setową (17:24), a Martyna Grajber atakiem z lewego skrzydła zakończyła tę partię (18:25).

W drugiej odsłonie gospodynie poprawiły przyjęcie, co przełożyło się na obraz gry. Set miał bardziej wyrównany scenariusz od poprzedniego. Od stanu 13:13 inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki Grot Budowlanych (18:15, 21:16). Zryw policzanek w końcówce nie przyniósł powodzenia. W ostatniej akcji gospodynie zablokowały Chiakę Ogbogu (25:20).

Set numer trzy rozpoczął się od miażdżącej przewagi łodzianek (12:4). W pewnym momencie różnica wynosiła już dziesięć oczek (15:5!), a policzanki znów były bezradne przy zagrywkach rywalek. Punktowały w tym elemencie Jovana Brakocević i Ewelina Tobiasz. Przy stanie 20:12 wydawało się, że set zakończy się gładkim zwycięstwem łodzianek, mistrzynie Polski zerwały się jednak do walki. Dobrą zmianę dała Natalia Mędrzyk i w końcówce różnica stopniała do dwóch punktów (21:19). Cztery ostatnie piłki tej partii należały jednak do gospodyń. Seta zamknął skuteczny atak Magdaleny Stysiak (25:19).

Czwartą odsłonę z impetem rozpoczęły świetnie grające blokiem i zagrywką policzanki (2:9). Gospodynie mozolnie odrabiały straty. Po dobrych zagrywkach Stysiak zmniejszyły różnicę do dwóch oczek (13:15). Później było jeszcze 16:18 po dwóch blokach Anny Bączyńskiej, ale siatkarki Chemika nie dały sobie odebrać przewagi. Atak Ogbogu po bloku rywalek dał im piłkę setową, a po chwili Stysiak zaatakowała w aut (18:25).

W tej sytuacji zwycięzcę, jak przystało na hit kolejki LSK, miał wyłonić tie-break – już trzeci w trzecim meczu obu ekip w tym sezonie. Przy zmianie stron cztery oczka zaliczki miały policzanki (4:8–po asie serwisowym Sladany Mirković). Druga część seta rozpoczęła się od dwóch błędów gospodyń (4:10). Siatkarki Grot Budowlanych ruszyły do odrabiania strat i złapały kontakt z rywalkami (10:11). Końcówka należała jednak do mistrzyń Polski. Spotkanie zakończyła asem serwisowym Agnieszka Bednarek-Kasza (10:15). MVP: Sladana Mirković.

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 2:3 (18:25, 25:20, 25:19, 18:25, 10:15)

Grot Budowlani Łódź: Agata Babicz, Jovana Brakocevic, Jaroslava Pencova, Magdalena Stysiak, Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz - Maria Stenzel (libero) - Anna Bączyńska, Gabriela Polańska, Oliwia Urban

Chemik Police: Bianka Busa, Iga Chojnacka, Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Sladjana Mirkovic, Chiaka Ogbogu - Aleksandra Krzos (libero) - Agnieszka Bednarek, Sanja Gamma, Natalia Mędrzyk, Marlena Pleśnierowicz

Terminarz pozostałych meczów 19. kolejki LSK:

2019-02-15: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)
2019-02-16: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (sobota, godzina 17.00)
2019-02-17: Enea PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów (niedziela, godzina 18.00)
2019-02-17: #VolleyWrocław – DPD Legionovia Legionowo (niedziela, godzina 18.00)
2019-02-18: Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Radomka Radom (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).