PlusLiga: W oczekiwaniu na jakość. Chemik Bydgoszcz wygrał z Indykpolem AZS

Siatkarze Chemika Bydgoszcz wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 w meczu 20. kolejki PlusLigi. Olsztynianie, wciąż marzący o awansie do czołowej szóstki, ponieśli bolesną porażkę z niżej notowanym przeciwnikiem.

W pierwszym secie, po wyrównanym otwarciu (11:11), przewagę zaczęli budować bydgoszczanie. Zadanie ułatwiły im błędy własne rywali, których siatkarze z Olsztyna popełnili w całym secie aż dziesięć. Mylili się w polu zagrywki, mylili się też w ataku... W efekcie skuteczniejsi w ataku siatkarze Chemika spokojnie utrzymywali dystans (16:13, 20:15). Piłkę setową wywalczył  Nikola Kovacevic (24:18), a partię zakończył skutecznym atakiem Bartłomiej Lipiński (25:19).

Sytuacja odwróciła się w drugiej odsłonie. Słabiej grali gospodarze, a olsztynianie, choć nadal popełniali sporo błędów, w środkowej części seta odskoczyli rywalom na kilka oczek dzięki dobrej grze w ofensywie i w bloku (10:13, 13:17). Końcówka nie przyniosła emocji, a siatkarze Indykpolu AZS kontrolowali sytuację. Miłosz Zniszczoł wywalczył piłkę setową (17:24), bydgoszczanie obronili się w trzech kolejnych akcjach, aż w końcu Jan Hadrava zamknął tę część meczu skutecznym atakiem (20:25).

– Czekamy na jakość – mówił w drugim secie komentujący to spotkanie Wojciech Drzyzga. Jakości nie doczekaliśmy się niestety również w kolejnej partii. Gra obu ekip falowała. Najpierw sporą przewagę wypracowali sobie siatkarze Chemika (10:6, 14:9). Później, od stanu 15:10 oglądaliśmy przebudzenie Hadravy – kapitalne zagrywki i skuteczność w ataku tego zawodnika pozwoliły gościom wygrać pięć kolejnych piłek i odrobić straty (15:15). Olsztynianie uzyskali nawet przewagę (16:17) i... do głosu znów doszli miejscowi. Skuteczny blok dał im piłkę setową (24:20), nadzieję przyjezdnych rozbudziły na moment dwa asy serwisowe Pawła Pietraszko (24:23), ale w kolejnej akcji Kovacevic skutecznie ominął podwójny blok olsztynian.

Set numer cztery przyniósł wyrównaną walkę, a wynik początkowo oscylował wokół remisu (8:8, 13:13). W środkowej części inicjatywę przejęli jednak gospodarze (16:13, 19:15). W końcówce podopieczni trenera Jakuba Bednaruka utrzymali przewagę, a bohaterem seta był Bartosz Filipiak. Piłkę meczową wywalczył Lipiński (24:19), a spotkanie zamknął efektowną kiwką Raphael Margarido (25:20).

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (21), Nikola Kovcevic (18), Bartłomiej Lipiński (12), Maksim Morozau (10) – Chemik; Jan Hadrava (22), Serhiy Kapelus (13), Paweł Pietraszko (11) – Indykpol AZS. MVP: Raphael Margarido

Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:19, 20:25, 25:23, 25:20)

Chemik: Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Siwicki, Bartosz Filipiak, Nikola Kovcevic – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc, Marcin Karakuła, Kacper Bobrowski.
Indykpol AZS: Marcel Lux, Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki, Robbert Andriga, Paweł Pietraszko, Jan Hadrava – Michał Żurek (libero) oraz Serhiy Kapelus, Radosław Gil, Mateusz Kańczok.