Puchar Polski: Arka Gdynia lepsza od Anwilu Włocławek. Zagra w półfinale

Arka Gdynia ostatnim półfinalistą Suzuki Pucharu Polski! W piątek gdynianie pokonali Anwil Włocławek 84:80.

Trochę lepiej w pierwszych minutach radzili sobie zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza, którzy po trafieniu Jakuba Garbacza prowadzili 9:4. Rzuty Michała Michalaka zbliżały Anwil, ale ciągle nie potrafili się przełamać. Co prawda po akcji Nikoli Markovicia był remis, ale późniejsze zagranie 2+1 Marcusa Ginyarda oznaczało wynik 18:15 dla Arki po 10 minutach.

Drugą część meczu gdynianie rozpoczęli od serii 7:0, co oznaczało, że ich przewaga wzrosła aż do 10 punktów. Później nie do zatrzymania był dodatkowo James Florence - włocławianie nie potrafili znaleźć na niego sposobu. Ekipa trenera Igora Milicicia nie mogła znaleźć swojego rytmu i dlatego po pierwszej połowie przegrywała 29:42.

Anwil trzecią kwartę rozpoczął od małej serii 5:0, czym znacznie poprawiał swoją sytuację. Dwiema trójkami z rzędu odpowiedział jednak Jakub Garbacz i sytuacja wracała do “normy”. Rzuty wolne trafił też Deividas Dulkys, a Arka prowadziła już 20 punktami. Po 30 minutach było 66:46.

Początek czwartej kwarty to dwie trójki Szymona Szewczyka - mistrzowie wracali do gry! Później zespół z Włocławka zbliżył się na 10 punktów, ale gdynianie nie chcieli pozwolić na nic więcej. W ważnych momentach mogli liczyć na Florence’a, a pomagał również Ginyard. W samej końcówce trójki Kamila Łączyńskiego i Michała Michalaka zbliżyły rywali na zaledwie cztery punkty, ale ostatecznie Arka zwyciężyła 84:80.

Anwil Włocławek - Arka Gdynia 80:84

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.