Pizarro uciekł Lewandowskiemu. Peruwiańczyk najstarszym strzelcem w historii Bundesligi!

Claudio Pizarro z Werderu Brema w meczu z Herthą w Berlinie (1:1) zdobył swoją 195. bramkę w Bundeslidze. 40-letni Peruwiańczyk został najstarszym strzelcem w jej historii, a na liście najskuteczniejszych piłkarzy z zagranicy ucieka Robertowi Lewandowskiemu.

Urodzony 3 października 1978 roku Pizarro trafił do bramki berlińczyków w końcówce doliczonego czasu gry, ustalając wynik meczu 22. kolejki na 1:1. W sobotę grał od 61. minuty.

Liczący dokładnie 40 lat i 136 dni piłkarz został najstarszym strzelcem w historii tych rozgrywek. Do tej pory rekord należał do niemieckiego piłkarza czeskiego pochodzenia Mirko Votavy, który na początku sezonu 1996/97 strzelił gola w wieku 40 lat i 121 dni, również w barwach Werderu.

Pizarro z dorobkiem 195 bramek otwiera również listę najlepszych zagranicznych strzelców w historii niemieckiej ekstraklasy.

W piątek mógł go dogonić Robert Lewandowski, który uzyskał do tej pory 193 gole i jest wiceliderem tej klasyfikacji. Jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Augsburg 3:2, ale polski napastnik tym razem nie zdobył bramki.

Bohaterem gości okazał się Kingsley Coman; Francuz zdobył dwie bramki i miał asystę.

Lewandowski rozegrał cały mecz. Najbliżej powodzenia był w 34. minucie, gdy po jego uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę. Z kolei w drugiej połowie w dogodnej okazji kopnął niecelnie.