Puchar Anglii: Wysokie zwycięstwo Manchesteru City z czwartoligowcem

W pierwszej połowie 1/8 finału Pucharu Anglii Manchester City miał kłopoty. Newport dobrze się broniło, ale energii starczyło tylko na 45 minut. W drugiej części faworyci wbili cztery gole i pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Pep Guardiola postawił na silny skład, ale szanse otrzymali też ci zawodnicy, którzy grali nieco mniej. Dzięki temu w składzie zobaczyliśmy m.in. Leroya Sane, Riyada Mahreza czy Phila Fodena. Przewaga Manchesteru City nie podlegała dyskusji, ale pierwsza bramka padła dopiero po przerwie. Ostatecznie "Obywatele" zakończyli spotkanie z czterema trafieniami, na które złożyła się wcześniej wymieniona trójka (Foden zdobył dwie bramki).

Newport stać było na honorowe trafienie Padraiga Amonda.

Wcześniej awans wywalczyło Brighton po zwycięstwie z Derby County 2:1 (piłkarz gości, legendarny Ashley Cole strzelił swojego pierwszego gola w Pucharze Anglii!) oraz Millwall, które ograło Wimbledon.