Rezerwowy bohaterem! PSV Eindhoven uratowało remis w 95. minucie

Piłkarze PSV Eindhoven walczą do końca, co pokazali w sobotnim meczu 22. kolejki Eredivisie. Wywalczyli remis z SC Heerenveen, strzelając gola na 2:2 w piątej minucie doliczonego czasu gry!

SC Heerenveen potrafi sprawić niespodziankę. Pokazało to kilka tygodni temu w spotkaniu z Ajaksem Amsterdam, remisując na wyjeździe 4:4.

Tym razem było podobnie, chociaż nie padło już tyle bramek. Nie minęło pół godziny i kibice przyjezdnych przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ gospodarze prowadzili już 2:0. Bramki zdobyli Mitchell van Bergen i Michel Vlap.

Goście wzięli się w garść po przerwie... W 58. minucie kontaktowego gola po uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Gaston Pereiro. Gracze PSV próbowali i dopięli swego. W piątej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Donyell Malen, który pojawił się na boisku niespełna kwadrans wcześniej.

PSV Eindhoven prowadzi w tabeli z dorobkiem 57 punktów. W niedzielę Ajax Amsterdam zagra u siebie z NAC Breda i może zmniejszyć stratę.

SC Heerenveen – PSV Eindhoven 2:2 (2:0)

Bramki: Mitchell van Bergen 3, Michel Vlap 25 – Gaston Pereiro 59, Donyell Malen 90+5