WTA w Dausze: Mertens lepsza od Halep w finale

Belgijka Elise Mertens pokonała najwyżej rozstawioną Rumunkę Simonę Halep 3:6, 6:4, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Dausze (pula nagród 916 tys. dol.). To jej piąty tytuł w karierze.

23-letnia Mertens, dotychczas 21. w światowym rankingu, w dwóch poprzednich pojedynkach z niedawną liderką klasyfikacji tenisistek ugrała ledwie sześć gemów. Początek sobotniego spotkania zdawał się potwierdzać tę statystykę, gdyż Rumunka zwyciężyła w pierwszej partii 6:3. W drugiej prowadziła 2:0, ale później gra się wyrównała, a w końcówce lepsza okazała się Belgijka.

W trzecim secie półfinalistka ubiegłorocznego Australian Open trzykrotnie przełamała podanie Halep i rozstrzygnęła go na swoją korzyść 6:3. Cały mecz trwał dwie godziny i 13 minut.

Mertens w drodze do triumfu pokonała w tym roku w Dausze cztery z pięciu najwyżej rozstawionych zawodniczek. Wygrała piąty profesjonalny turniej w karierze, a pierwszy w tym sezonie.

Halep na 19. tytuł czeka od sierpnia 2018, kiedy zwyciężyła w Montrealu.

Jedyną Polką w Dausze była Alicja Rosolska, która odpadła w ćwierćfinale debla.