Serie A1: Niespodzianki nie było. Pewny triumf Perugii

W spotkaniu 21. kolejki siatkarskiej Serie A1 ekipa Sir Safety Perugia pokonała przed własną publicznością BCC Castellana Grotte 3:0. Goście z Wojciechem Włodarczykiem w składzie postawili twarde warunki, ale w końcówkach poszczególnych partii zabrakło im doświadczenia.

Sam wynik 3:0 dla gospodarzy może sugerować, że kibice byli świadkami jednostronnego widowiska. Nie można jednak zabierać przyjezdnym ambicji oraz woli walki w tym spotkaniu. W każdej partii outsider ligi włoskiej dwoił się i troił, aby sprawić niespodziankę. Najbliżej dokonania tej sztuki był w drugim secie, w którym rozpoczął od kilkupunktowego prowadzenia. Im bliżej końca, tym jednak mistrzowie Włoch przejmowali inicjatywę.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie zaprezentowali się rewelacyjnie, ale jednocześnie pokazali klasę, wygrywając ciężki mecz pod względem mentalnym. Niezwykle trudno jest przecież konfrontować się z rywalem, który w tym sezonie przegrał wszystkie spotkania i z mizernym dorobkiem sześciu punktów zamyka ligową stawkę. Ponadto ekipa Sir Safety zagrała bez kilku podstawowych graczy z Wilfredo Leonem na czele.

Polscy kibice mogli natomiast obejrzeć w akcji Wojciecha Włodarczyka, który był wyróżniającą się postacią w zespole gości. Jego dwanaście punktów, trzy asy serwisowe i blok nie wystarczyło do zwycięstwa chociażby w jednym secie, ale z pewnością sam zainteresowany może być zadowolony ze swojej dyspozycji.

W tabeli zmagań siatkarze z Perugii są liderem z bilansem osiemnastu zwycięstw oraz trzech porażek. Ekipa Castellany widnieje z dorobkiem 0-21...

Sir Safety Perugia - BCC Castellana Grotte 3:0 (25:22,25:23,25:20)