Szok na Santiago Bernabeu! Real Madryt przegrał z Gironą

Po niezwykle pracowitym tygodniu, w trakcie którego Real wywiózł korzystne rezultaty z Camp Nou, Wanda Metropolitano oraz Johan Cruyff ArenA w niedzielę miał przyjść czas na rozprężenie. Spotkanie z piętnastą Gironą zamieniło się w koszmar, bo rywale zdołali odwrócić losy spotkania w drugiej połowie, sensacyjnie triumfując 2:1.

Real wyszedł z tarczą z trudnego okresu, remisując z Barceloną i notując ważne triumfy nad Atletico oraz Ajaksem. Wydawało się, że najważniejsi zawodnicy się odbudowali, a ekipa Santiago Solariego odbuduje się wiosną i dołączy do grona faworytów Champions League.

Nic bardziej mylnego: Real zaprzepaścił już pierwszą okazję po trudnym okresie, przegrywając z dopiero piętnastą w tabeli Gironą przed własną publicznością. Spotkanie, które miało być spacerkiem zamieniło się w festiwal pomyłek.

W pierwszej połowie wynik głową otworzył Casemiro, a wszystko w stolicy Hiszpanii szło zgodnie z planem. Królewscy byli jednak tego południa wyjątkowo nieskuteczni. W drugiej połowie te sytuacje się zemściły. We własnym polu karnym ręką zagrał Sergio Ramos, a bezbłędnie jedenastkę na gola zamienił Cristhian Stuani.

To miał być dla gospodarzy bodziec do odrobienia strat, jednak... to goście wyszli na prowadzenie. Po jednym z kontrataków na linii bramkowej nie popisał się Thibaut Courtois, który dał się zaskoczyć Portu.

W końcówce drugą żółtą kartkę otrzymał Ramos, a Real nie zdołał odrobić strat. Co ciekawe, w 2017 roku Królewscy także ulegli Gironie, a wówczas bramki zdobywali... właśnie Stuani i Portu.

Real Madryt - Girona FC 1:2 (1:0)
Bramki: Casemiro 25 - Stuani 65 (k), Portu 75

Real: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Ceballos (Mariano 74') - Lucas (Junior Vinicius 58'), Benzema, Asensio (Bale 66')

Girona: Bono - Ramalho, Alcala, Juanpe - Porro (Lozano 46'), Pons (Garcia 46'), Luiz, Granell, Garcia - Portu (Fernandez 84'), Stuani

Żółte kartki: Ramos, Casemiro - Lozano, Alcala

Czerwona kartka: Ramos 90'