Viktoria Pilzno górą w hicie ligi czeskiej!

Hit ligi czeskiej dla Viktorii Pilzno! Gospodarze wygrali z liderem tabeli Slavią Praga 2:0. Tym samym mistrzowie Czech przybliżyli się na trzy punkty do stołecznej drużyny.

Niedzielny mecz 21. kolejki pomiędzy Viktorią Pilzno i Slavią Praga zapowiadany był jako starcie najlepszych czeskich klubów. Obie drużyny przed hitem zajmowały dwa pierwsze miejsca w tabeli. Prażanie mieli sześć punktów przewagi przed najlepszym zespołem poprzedniego sezonu.

Kibice zgromadzeni na Doosan Arena musieli uzbroić się w cierpliwość. Na bramkę, która otworzyła wynik, czekali aż do końca pierwszej połowy. W 44. minucie sprytnym zagraniem popisał się David Limbersky i akcję uderzeniem do pustej bramki sfinalizował Tomas Chory. Było to trzecie trafienie Czecha w 14 meczach w obecnych rozgrywkach.

Chwilę po zmianie stron goście odpowiedzieli. Gol Tomasa Soucka nie został jednak uznany, ponieważ asystent sędziego głównego Pavla Franka dopatrzył się pozycji spalonej.

Swoją okazje na podwyższenie wyniku w 69. minucie mieli mistrzowie Czech. Blisko szczęścia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stopera Romana Hubnika był drugi środkowy obrońca Viktorii Pilzno Ludek Pernica. Piłka po strzale głową minęła jednak słupek bramki strzeżonej przez Ondreja Kolara.

To co nie udało się gospodarzom dwadzieścia minut przed końcem spotkania, powiodło się w 82. minucie. Duży udział w niej miał wprowadzony kwadrans wcześniej Milan Petrzela. 35-letni Czech odegrał futbolówkę do swego imiennika Milana Havela, ten dośrodkował wprost na głowę Jeana-Davida Beauguela. Francuz świetnej okazji nie zmarnował, podwyższając na 2:0.

Viktoria Pilzno - Slavia Praga 2:0 (1:0)

Bramki: Tomas Chory 45, Jean-David Beauguel 82.

Viktoria Pilzno: Ales Hruska - Milan Havel, Ludek Pernica, Roman Hubnik, David Limbersky - Patrik Hrosovsky, Roman Prochazka - Joel Ngandu Kayamba (67. Milan Petrzela), Tomas Horava (89. Marek Bakos), Jan Kovarik - Tomas Chory (57. Jean-David Beauguel)

Slavia Praga: Ondrej Kolar - Vladimir Coufal, Ondrej Kudela, Michael Ngadeu-Ngadjui, Jan Boril - Josef Husbauer, Tomas Soucek - Miroslav Stoch, Petr Sevcik (46. Alex Kral), Jaromir Zmrhal (71. Mick van Buren) - Peter Olayinka (76. Milan Skoda)

Sędzia: Pavel Franek