Gol i asysta Świderskiego! PAOK Saloniki wygrał 5:1

Karol Świderski nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku w barwach PAOK Saloniki. W poniedziałek strzelił swojego trzeciego gola w czwartym meczu. Tym razem pokonał bramkarza Apollonu Smyrnis.

Krzysztof Piątek nie jest jedynym polskim napastnikiem, który strzela gola za golem w nowych barwach. Podobną dyspozycję prezentuje Świderski, który w styczniu przeniósł się z Białegostoku do Salonik za dwa miliony euro. Z tą różnicą, że on musi jeszcze zapracować na miejsce w pierwszym składzie.

W 21. kolejce drużyna Polaka nie miała zbyt wysoko zawieszonej poprzeczki, gdyż wybrała się na stadion czerwonej latarni ligi greckiej. Już po pierwszych 45 minutach prowadziła 3:0, więc losy tej konfrontacji były rozstrzygnięte. W 75. minucie swoją szansę dostał Świderski, który zastąpił Diego Biseswara. Trener Razvan Lucescu miał nosa... Sto osiemdziesiąt sekund po wejściu na boisko Polak trafił do siatki. Co więcej, w 89. minucie zaliczył jeszcze asystę przy bramce Pedro Henrique!

PAOK Saloniki prowadzi w tabeli z dorobkiem 57 punktów.

Apollon Smyrnis - PAOK Saloniki 1:5 (0:3)

Bramki: Christian D'Urso 64 - Dimitris Pélkas 4, Sergio Oliveira 9, Diego Biseswar 33, Karol Świderski 78, Pedro Henrique 89