Sparta lepsza od Dukli w małych derbach Pragi

Dukla Praga przegrała ze Spartą Praga 2:3 w derbowym spotkaniu 21. kolejki piłkarskiej Fortuna Ligi. Widzowie na stadionie Julisko w stolicy Czech zobaczyli bardzo zacięty mecz. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, by ostatecznie dać sobie wydrzeć zwycięstwo.

Poniedziałkowy mecz był "deserem" 21. kolejki ekstraklasy naszych południowych sąsiadów.

Już w 3. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się kapitan Dukli Branislav Milośević. To był gol w stylu "spadającego liścia". Dziewięć minut później było już jednak 1:1. Błąd obrońców wykorzystał reprezentant Gabonu Guelor Kanga, który strzelił swojego siódmego gola w sezonie. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W 56. minucie byli "Wojskowi" znów wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą samobójczego trafienia Dominika Plechaty. I znowu odpowiedź przyszła po zaledwie kilku akcjach. W 64. minucie po strzale głową Ondreja Zahustela znów był remis. W 81. minucie Spartanie zdobyli zwycięskiego gola. Akcję zaczął Eldar Ćivić, podał do Mateja Hanouska, były zawodnik Dukli dośrodkował, a akcję strzałem głową wykończył zawodnik z Ghany Benjamin Tetteh.

Swój 126. mecz w wiśniowych barwach rozegrał Costa Nhamoinesu, były piłkarz Zagłębia Lubin

Po tym zwycięstwie Sparta awansowała na trzecie miejsce w tabeli, a Dukla wciąż jest ostatnia.

Mecze Dukli ze Spartą nazywane są "małymi" derbami Pragi, gdyż "duże" derby zarezerwowane są dla rywalizacji Sparty i Slavii.

Dukla Praga - Sparta Praga 2:3 (1:1)

Bramki: Branislav Milośević 3, Dominik Plechaty 56 (s) - Guelor Kanga 12, Ondrej Zahustel 64, Benjamin Tetteh 81

FK Dukla Praga: F. Rada – Ostojić, Kozma, Raspopovič, Milošević (C) – Krunert, Kovaľ, D. Souček – Daniel Tetour, P. González, Podaný.

Náhradníci: M. Hruška – Marek Hanousek, Lu. Holík, Holenda, Djuranović, Douděra, Dancák.

AC Sparta Praga: Nita – Zahustel, Plechatý, Costa, Matěj Hanousek – Sáček, M. Frýdek – Moberg Karlsson, Kanga, Chipciu – Tetteh.
Náhradníci: Heča – Štetina, Civić, M. Hašek, Pulkrab, Hložek, Drchal