Liga Mistrzów: Nieskuteczność Barcelony. Lyon zamurował bramkę

We wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Olympique Lyon zremisował u siebie z FC Barcelona 0:0. Zgodnie z przewidywaniami goście przeważali, a według statystyk stworzyli sobie 25 sytuacji do strzelenia gola, przy zaledwie pięciu gospodarzy. To jednak nie przełożyło się na zdobycze bramkowe.

Pierwsza połowa dostarczyła naprawdę wielu emocji. Już w pierwszej akcji , w 20. sekundzie, na listę strzelców mógł się wpisać Ousmane Dembele, który otrzymał podanie z głębi pola, wpadł w pole karne, ale oddał niecelny strzał.

Kilka minut później swoją szansę miał Lionel Messi, ale jego uderzenie z rzutu wolnego tuż przed polem karnym powędrowało nad poprzeczką.

Gospodarze także wypracowali sobie kilka sytuacji. W 5. minucie Houssem Aour zmusił do interwencji Marca-Andre ter Stegena. Niemiecki golkiper popisał się kapitalną robinsonadą w 9. minucie, w której groźne uderzenie oddał Martin Terrier. Bramkarz Dumy Katalonii musnął futbolówkę, a ta odbiła się od poprzeczki.

W dalszej fazie rywalizacji oglądaliśmy kilka zablokowanych prób oraz niecelnych strzałów. Warto dodać, że przewaga należała do podopiecznych Ernesto Valverde, którzy musieli jednak uważać na kontry.

Ostatnim akcentem w pierwszej połowie była akcja tego, który już w premierowych sekundach mógł cieszyć się z gola, czyli Dembele. 22-letni Francuz zakręcił obrońcami Lyonu w ich polu karnym i znalazł się sam na sam z bramkarzem Anthony Lopesem, lecz przegrał ten pojedynek.

Do przerwy zatem oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem, ale kibice mieli nadzieję, że w drugiej połowie będą świadkami goli.

Po wznowieniu gry Barcelona nadal posiadała inicjatywę i częściej zbliżała się pod pole karne miejscowych. Niestety, ale brakowało skuteczności w obu zespołach. Im bliżej końca meczu, tym piłkarze Lyonu bardziej skupiali się na bronieniu wyniku. Katalończycy próbowali grać cierpliwie, w swoim stylu, długo wymieniając piłkę, aby w odpowiednim momencie przyspieszyć i zaskoczyć przeciwnika.

Nie brakowało oczywiście roszad kadrowych. Na boisku zameldowali się m.in. Philippe Coutinho i Arturo Vidal.

W końcówce dominacja Blaugrany była naprawdę spora, ale Messi i spółka nie dali rady zdobyć bramki i ostatecznie muszą zadowolić się wynikiem 0:0. Kwestia awansu do ćwierćfinału jest absolutnie nadal otwarta przed rewanżem na Camp Nou.

Olympique Lyon - FC Barcelona 0:0

Lyon: Anthony Lopes - Leo Dubois, Marcelo, Jason Denayer, Ferland Mendy - Tanguy Ndombele (84. Pape Cheikh), Houssem Aouar - Bertrand Traore (69. Lucas Tousart), Memphis Depay, Martin Terrier (76. Maxwel Cornet) - Moussa Dembele

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Jordi Alba, Clement Lenglet, Gerard Pique, Nelson Semedo - Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Sergi Roberto (81. Arturo Vidal) - Ousmane Dembele (68. Philippe Coutinho), Luis Suarez, Lionel Messi

Żółte kartki: Aouar, Dubois - Roberto, Semedo

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.