Liga Europy: Chelsea podkręciła tempo w drugiej połowie i wygrała 3:0

Gole w drugiej połowie zapewniły Chelsea zwycięstwo w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy przeciwko Malmoe. Do siatki trafili Olivier Giroud, Ross Barkley oraz Callum Hudson-Odoi.

Wygrana 2:1 na wyjeździe dała Chelsea względny spokój. Nie było jednak tego widać od pierwszych minut rewanżu. Niespodziewanie to Szwedzi wyglądali na pewniejszych siebie, wiedząc, że nie mają nic do stracenia. Chelsea grała bardzo słabo, ale przynajmniej miała korzystny wynik.

Nieco lepiej wyglądało to po przerwie. W 55. minucie rozgrywający 200. spotkanie w niebieskich barwach Willian wyłożył piłkę Olivierowi Giroud, a ten pewnie umieścił ją w siatce. Później kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Ross Barkley (tuż przed tym strzałem czerwoną kartkę obejrzał gracz gości Rasmus Bengtsson), a wynik na 3:0 ustalił Callum Hudson-Odoi.

Chelsea nie zachwyciła w dwumeczu, ale zasłużenie awansowała do 1/8 finału.

Chelsea - Malmoe 3:0 (0:0)

Bramki: Giroud 55, Barkley 74, Hudson-Odoi 84.   Pierwszy mecz: 2-1 dla Chelsea.   Awans: CHELSEA

Chelsea: Willy Caballero - Cesar Azpilicueta (80 Ethan Ampadu), Antonio Rudiger, Andreas Christensen, Emerson - N'Golo Kante (75 Ruben Loftus-Cheek), Ross Barkley (76 Jorginho), Mateo Kovacic - Willian, Olivier Giroud, Callum Hudson-Odoi.

Malmoe: Johan Dahlin - Andreas Vindheim, Lasse Nielsen, Rasmus Bengtsson, Behrang Safari - Amor Ingvi Traustason (72 Romain Gall), Anders Christiansen (71 Oscar Lewicki), Fouad Bachirou, Soren Rieks - Antonsson, Markus Rosenberg (62 Carlos Strandberg).

Żółte kartki: Barkley - Safari, Rosenberg, Christiansen, Bengtsson.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.