Liga Mistrzów: Zaskakujące osiągnięcie bramkarza Manchesteru City w meczu z Schalke 04

Choć Manchester City był zdecydowanym faworytem spotkania z Schalke 04 Gelsenkirchen w 1/8 finału Ligi Mistrzów, to niemal do końca niespodzianka wisiała w powietrzu. Dopiero w doliczonym czasie gry gola na 3:2 dla Anglików strzelił Raheem Sterling. Asystę zapisał bramkarz Ederson.

Od pierwszego gwizdka sędziego wszystko szło po myśli Manchesteru City. W 18. minucie Sergio Aguero zdobył bramkę na 1:0. Do przerwy mieliśmy jednak niespodziankę, gdyż po dwóch rzutach karnych Schalke objęło prowadzenie! Dwukrotnie z jedenastu metrów nie pomylił się Nabil Bentaleb. W drugiej połowie sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Nicolas Otamendi.

To jednak nie wpłynęło na obraz gry, gdyż nawet w dziesiątkę, to goście dominowali na boisku. Brakowało tylko przekucia przewagi na bramki. W końcu udało się to Leroyowi Sane, który na murawie pojawił się chwilę wcześniej. W doliczonym czasie zwycięskiego gola strzelił Raheem Sterling, wykorzystując daleki wykop Edersona.

Brazylijski bramkarz uchodzi za jednego z najlepiej grających nogami golkipera na świecie. Udowodnił to właśnie tym zagraniem. W internecie nie brakuje uwag, że wychodzi mu to lepiej niż... gra rękoma. Krytycy, by uzasadnić tę tezę, podają interesującą ciekawostkę środowego spotkania. Otóż Ederson zakończył je z asystą i... zerem w rubryce "obrony".

W trakcie 90 minut Ederson nie obronił ani jednego strzału, a dwa przepuścił do siatki. Nie jest to oczywiście żadna wiążąca statystyka, a tylko ciekawostka.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.