Liga Europy: Murg niczym Hiob, czyli pięć najtrudniejszych minut w życiu gracza Rapidu

Niezwykle ciężkie chwile przeżywał wczoraj na Stadionie Giuseppe Meazzy zawodnik Rapidu Wiedeń Thomas Murg. Najpierw odbił się od słupka, gdy próbował zablokować uderzenie Ivana Perisicia, a chwilę później nabawił się kontuzji... przy próbie faulu na rywalu. "Murg był jak Hiob, ściągnął na siebie wszystkie nieszczęścia świata" - komentował w pomeczowym studiu Ligi Europy Tomasz Smokowski.

W czwartek Inter Mediolan bez problemów pokonał na własnym stadionie Rapid Wiedeń (4:0) i przypieczętował swój awans do 1/8 finału Ligi Europy. Jak się później okazało, sromotna porażka nie była jedynym przykrym wydarzeniem dla zawodnika Rapidu Thomasa Murga...

W 80. minucie gospodarze wyprowadzili fenomenalną kontrę, w wyniku której w sytuacji sam na sam znalazł się Ivan Persić. Chorwat minął bramkarza gości i delikatną podcinką posłał piłkę w stronę bramki. Przeszkodzić próbowało mu dwóch piłkarzy Rapidu, między innymi wspomniany wcześniej Murg, który wykonując wślizg minął się z piłką i zaczepił o słupek. Ostatecznie mimo prób zawodników z Austrii, futbolówka wpadła do bramki i Chorwat wpisał się na listę strzelców.

Nie był to jednak koniec kłopotów piłkarza z Voitsbergu, gdyż zaledwie dwie minuty później opuścił na moment boisko, ze względu na odniesienie kontuzji. Nabawił się jej zaś w momencie, gdy próbował... sfaulować rywala i przypadkiem podkręcił staw skokowy.

- Po golu Perisicia "biedny" Thomas Murg musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Był jak Hiob i ściągnął na siebie chyba wszystkie nieszczęścia świata. Okazało się, że miał w sobie tyle empatii, że postanowił doznać urazu po tym, jak sam kopnął rywala w ścięgno Achillesa - żartował prowadzący studio Ligi Europy Tomasz Smokowski.

Cała sytuacja i dyskusja ze studia w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.