Bundesliga: Hiszpan bohaterem Bayernu Monachium. Lewandowski bez gola

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością Herthę Berlin 1:0 w meczu 23. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski w trzecim spotkaniu z rzędu nie wpisał się na listę strzelców.

Lewandowski liczył na poprawę swojego strzeleckiego dorobku. Tym bardziej, że walczy o koronę króla strzelców i goni Claudio Pizarro w klasyfikacji najskuteczniejszych zagranicznych zawodników w historii Bundesligi. Bohaterem okazał się jednak ktoś inny.

W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli goście. W 11. minucie Davie Selke znalazł się w sytuacji sam na sam z Manuelem Neurem, minął go i skierował piłkę do siatki. Sędzia nie uznał jednak gola ze względu na spalonego. To był sygnał ostrzegawczy... W 28. minucie mogło być 0:1. Salomon Kalou uderzył obok Neuera, ale piłkę zmierzającą do bramki zdążył wybić jeden z obrońców.

Po przerwie znów świetną okazję mieli przyjezdni. W 56. minucie po strzale Selke sytuację w ostatniej chwili uratował Joshua Kimmich. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, kiedy po dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Javi Martinez i uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Piłkarze z Berlina kończyli spotkanie w dziesiątkę. W 84. minucie po starciu z Lewandowskim czerwoną kartkę zobaczył Karim Rekik. Wynik już się nie zmienił.

W innym meczu Fortuna Duesseldorf pokonała u siebie najsłabsze w stawce 1.FC Nuernberg 2:1. W podstawowym składzie gospodarzy pojawili się Marcin Kamiński i Dawid Kownacki. W 62. minucie, przy stanie 0:1, trener zdjął z boiska tego drugiego.

Wyniki sobotnich meczów 23. kolejki Bundesligi:

1.FSV Mainz - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (1:0)

Bramki: Karim Onisiwo 19, 84, Jean-Philippe Mateta 74

Bayern Monachium - Hertha Berlin 1:0 (0:0)

Bramki: Javi Martinez 62

Borussia Moenchengladbach – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Bramki: Yannick Gerhardt 38, Admir Mehmedi 68, 83

SC Freiburg – FC Augsburg 5:1 (3:0)

Bramki: Nils Petersen 9, 43, Vincenzo Grifo 30, Gina-Luca Waldschmidt 64, Florian Niederlechner 85 – Rani Khedira 52

Fortuna Duesseldorf - 1.FC Nuernberg 2:1 (0:1)

Bramki: Ewerton 63 (s), Kaan Ayhan 83 – Eduard Lowen 41

Transmisje Bundesligi na antenach Eleven Sports.