Karpiel błysnęła formą przed MŚ w Seefeld

Przygotowująca się do startu w mistrzostwach świata w Seefeld Kamila Karpiel zajęła drugie miejsce w konkursie skoków Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Szósta była Kamila Rajda, a osiemnasta Joanna Szwab. Wygrała Niemka Paulina Hessler.

18-letnia Karpiel skoczyła 100,5 oraz 104,5 m, za co otrzymała łączną notę 216,6 pkt. Z Hessler przegrała o 6,3 pkt. Rajda (98 i 100,5 m) uzyskała 203 pkt, a Szwab (89,5, 94,5 m) - 161,6 pkt.

W klasyfikacji generalnej PK Polka awansowała na drugie miejsce, do prowadzącej Jerneji Brecl ze Słowenii traci zaledwie 11 punktów. Rajda zajmuje 12. pozycję. W niedzielę na tej samej skoczni rozegrany zostanie ostatni w tym sezonie konkurs PK.

Karpiel i Rajda wystąpią w MŚ w Seefeld - w środę w konkursie indywidualnym, a w sobotę w rywalizacji zespołów mieszanych.