LSK: Zacięty tie-break rozstrzygnął siatkarskie derby Łodzi

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 2:3 w meczu 20. kolejki LSK. Pierwsze cztery sety to chimeryczna, falująca gra obu ekip i niewielkie emocje... Zrekompensował to kibicom niezwykle zacięty tie-break, zakończony porażką gospodyń 16:18.

Pierwszy set miał zaskakujący przebieg. Gospodynie od początku meczu nękały rywalki zagrywką i wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (7:3, 13:8). Utrzymywały ją do stanu 16:13, później inicjatywę przejęły siatkarki Grot Budowlanych. Tym razem to one skutecznie zagrywały. Punktowały w tym elemencie Anna Bączyńska (16:17), Jaroslava Pencova (18:20) i Femke Stoltenborg (19:24). Skutecznym atakiem zakończyła tę część meczu Jovana Brakocević (19:25).

Na początku drugiej partii dwa asy dołożyła jeszcze Magdalena Stysiak (3:4), ale w dalszej części to siatkarki ŁKS zaczęły dyktować warunki. Skuteczna gra Regiane Bidias i Moniki Bociek pozwalała budować przewagę (14:11, 20:15). Dużą rolę odegrały też błędy własne, których rywalki popełniły w tej partii aż dziesięć. Skuteczny blok na Stysiak zamknął seta (25:19).

Set numer trzy miał jednostronne oblicze. Właściwie tylko do stanu 10:8 rywalki dotrzymywały kroku siatkarkom ŁKS. Później "Łódzkie Wiewióry" popisały się serią pięciu (17:9), następnie trzech wygranych piłek (21:13) i praktycznie rozstrzygnęły losy seta. Piłkę setową asem serwisowym wywalczyła Klaudia Alagierska, a blok na Brakocević w kolejnej akcji ustalił wynik na 25:17.

Czwarta odsłona również nie przyniosła wielkich emocji. Rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi Grot Budowlanych (3:10), które na przestrzeni seta nadawały ton wydarzeniom na boisku. Po skutecznych atakach Brakocević było 7:13, później siatkarki ŁKS popełniły kilka prostych błędów (10:18), a w końcówce, po punktowej zagrywce Stoltenborg różnica wynosiła już dziesięć oczek (13:23). Seta zwieńczył blok po ataku Moniki Bociek (15:25).

W tej sytuacji zwycięzcę derbów Łodzi miał wyłonić tie-break. Lepiej rozpoczęły go gospodynie (4:0, 6:1), które miały cztery oczka zaliczki przy zmianie stron (8:4). Siatkarki Grot Budowlanych nie rezygnowały jednak, mozolnie odrabiały straty i dopięły swego po ataku Stysiak (11:11). Wreszcie byliśmy świadkami emocji, które rekompensowały wydarzenia wcześniejszych nudnych i jednostronnych setów. Tie-breaka rozstrzygnęła gra na przewagi. Wojnę nerwów wygrała drużyna Grot Budowlanych, kończąc mecz skutecznym blokiem (16:18).

Najwięcej punktów: Monika Bociek (17), Regiane Bidias (15), Klaudia Alagierska (13), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (13) – ŁKS; Jovana Brakocevic (22), Magdalena Stysiak (15), Femke Stoltenborg (10) – Budowlani. MVP: Jovana Brakocević.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 2:3 (19:25, 25:19, 25:17, 15:25, 16:18)

ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Lucie Muhlsteinova, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Anna Korabiec, Izabela Kowalińska, Agata Wawrzyńczyk, Marta Wójcik.
Grot Budowlani: Anna Bączyńska, Jovana Brakocevic, Jaroslava Pencova, Gabriela Polańska, Femke Stoltenborg, Magdalena Stysiak – Maria Stenzel (libero) oraz Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz, Oliwia Urban.

Wyniki pozostałych meczów 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

2019-02-22: E. Leclerc Radomka Radom – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 19:25, 10:15)
2019-02-22: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:0 (27:25, 25:20, 25:23)
2019-02-23: Chemik Police – KSZO Ostrowiec 3:1 (19:25, 25:18, 25:10, 25:14)
2019-02-23: DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3 (18:25, 22:25, 18:25)
2019-02-24: Developres SkyRes Rzeszów – Energa MKS Kalisz (niedziela, godzina 17.00).