Puchar EHF: Fatalna końcówka meczu i pierwszy punkt Azotów Puławy

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Azotów Puławy zremisowali z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers 34:34 (16:15) w rozegranym w Lublinie meczu 3. kolejki Pucharu EHF w grupie D. W ten sposób puławian wywalczyli pierwszy punkt w fazie grupowej. Mogło być lepiej, ale proste błędy w ostatnich sekundach meczu pozwoliły Hiszpanom odrobić sporą stratę.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli goście, którzy po pięciu minutach wygrywali 3:0, a po dziesięciu 5:1 i to było ich najwyższe prowadzenie. Puławianie, po nerwowym początku, stopniowo niwelowali straty i głównie za sprawą Pawła Podsiadło, który zdobył w tym okresie pięć bramek, po kwadransie było 8:8. Do remisu zawodnicy trenera Bartosza Jureckiego doprowadzali jeszcze dwukrotnie - w 18. min. po ładnej akcji Podsiadły i trafieniu Piotra Jarosiewicza było 9:9, a w 24. Ante Kaleb wyrównał na 13:13. W tym okresie gospodarze umiejętnie wykorzystywali grę z obrotowym, bo Łukasz Rogulski zdobył wówczas trzy kolejne bramki.

Pierwsze prowadzenie 14:13 puławianie uzyskali w 26. min, kiedy po udanej interwencji Wadim Bogdanow dalekim podaniem umożliwił Mateuszowi Seroce skuteczne sfinalizowanie kontrataku. Po chwili reprezentacyjny bramkarz Rosji obronił rzut karny wykonywany przez Antonio Garcia Robledo, a Rogulski podwyższył na 15:13.

Po zmianie stron praktycznie cały czas prowadzili zawodnicy Azotów, chociaż rywale czterokrotnie do 50. minuty wyrównywali. Na cztery minuty przed końcową syreną puławianie zdobywając trzy kolejne bramki (Wojciech Gumiński, Podsiadło i Jerko Matulic) odskoczyli na 33:29.

W 59. min było 34:30 i wszystko wskazywało, że dwa punkty zdobędzie polska drużyna. To, co wydawało się niemożliwe, stało się rzeczywistością i przez kardynalne błędy gospodarzy zawodnicy hiszpańscy doprowadzili jednak do wyrównania.

W niedzielę 3 marca o godz. 19 te same drużyny spotkają się w Granollers.

Azoty Puławy - Fraikin BM. Granollers 34:34 (16:15).

Azoty: Walentyn Koszowy, Wadim Bogdanow - Ante Kaleb 1, Marko Panic 1, Paweł Podsiadło 12, Krzysztof Łyżwa 1, Jerko Matulić 1, Łukasz Rogulski 5, Paweł Grzelak, Piotr Masłowski, Witalij Titow 2, Wojciech Gumiński 7, Mateusz Seroka 1, Piotr Jarosiewicz 2.

Najwięcej bramek dla Fraikin: Adrian Figueras Trejo 10, Alejandro Marquez Coloma 5, Antonio Jesus Garcia Robledo 5, Adria Martinez Bages 3, Vukasin Rakocija 3.