Doskonały mecz polskich piłkarek. Hiszpania na łopatkach

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała 3:0 (2:0) z 12. w rankingu FIFA Hiszpanią. Tym sensacyjnym zwycięstwem drużyna Miłosza Stępińskiego rozpoczęła udział w towarzyskim turnieju Algavre Cup. Pierwszego w tym roku gola dla polskiej kadry strzeliła Paulina Dudek.

Polki wyszły na boisko pewne swoich umiejętności i bez przesadnego respektu dla dużo wyżej notowanego rywala. Pierwszego gola strzeliły po 26 minutach gry. Z rzutu wolnego dośrodkowała Ewelina Kamczyk, a Dudek pokonała bramkarkę Hiszpanii.

Przy drugiej bramce wielki udział miała jedna z najlepszych piłkarek Europy Ewa Pajor. To po jej solowym rajdzie prowadzenie Polek podwyższyła Patrycja Balcerzak. Po przerwie popis Bajor znów przyniósł efekt, ale tym razem zawodniczka VfL Wolfsburg sama wykończyła akcję. Wcześniej ograła kilka Hiszpanek, pięknym strzałem zdobyła bramkę i Polska prowadziła 3:0.

Hiszpania to drużyna, która będzie grupowym rywalem Polski w eliminacjach mistrzostw Europy, które rozpoczną się we wrześniu.

Kolejny mecz na turnieju Algavre Cup reprezentacja Polski rozegra w poniedziałek, rywalem będzie Holandia. Nasza drużyna rywalizuje w tych zawodach trzeci raz w historii. W 2008 i 2009 roku zajęła 11. miejsce, teraz już wiemy, że tym razem wynik będzie lepszy.

Polska - Hiszpania 3:0 (2:0)

Bramki: Paulina Dudek (26.), Patrycja Balcerzak (38.), Ewa Pajor (50.)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Natalia Chudzik (46' Katarzyna Daleszczyk), Dominika Grabowska (69' Julia Matuschewski), Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak (61' Emilia Zdunek), Ewelina Kamczyk (46' Weronika Zawistowska), Agnieszka Winczo (46' Martyna Wiankowska), Ewa Pajor (69' Dżesika Jaszek)