PlusLiga: W Łodzi jak w domu! Siatkarze ONICO ograli Trefla

Siatkarze ONICO Warszawa wygrali z Treflem Gdańsk 3:0 w spotkaniu 23. kolejki PlusLigi. Mecz rozegrano w Sport Arenie w Łodzi, z powodu braku dostępności odpowiedniej hali w stolicy w tym terminie.

W pierwszym secie niemal od początku przeważali siatkarze ze stolicy. Już w początkowych fragmentach seta punktową zagrywką popisał się Bartosz Kurek (7:4), później punkt serwisem dołożył Graham Vigrass (13:9). W dalszej części seta gospodarze utrzymywali cztero-, pięciopunktową przewagę, a w końcówce mieli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Stołeczni siatkarze imponowali skutecznością w ataku (18 skończonych piłek z 22, 7/7 Kurka). Seta skutecznym atakiem ze środka skończył Andrzej Wrona (25:19).

Drugą partię lepiej rozpoczęli gdańszczanie (3:6), ale siatkarze ONICO wygrali pięć kolejnych piłek (8:6) i przejęli inicjatywę. Nadal dobrze prezentowali się w polu serwisowym i w ofensywie. As serwisowy Vigrassa dał im piłkę setową, a pomyłka Macieja Muzaja w ataku ustaliła wynik na 25:17. W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Stephane Antigi również nadawali ton wydarzeniom na parkiecie, utrzymując kilkupunktowy dystans (8:5, 16:13). W końcówce dwoma asami serwisowymi popisał się Kurek (23:17), punkt blokiem dorzucił Nikołaj Penczew, a zepsuta zagrywka rywali zakończyła seta (25:18) i całą tę jednostronną konfrontację.

Najwięcej punktów: Bartosz Kurek (19), Bartosz Kwolek (14), Graham Vigrass (12) – ONICO; Maciej Muzaj (9) – Trefl. Siatkarze z Warszawy dominowali w ataku (45–24), mieli też ogromną przewagę punktowych serwisów (9–3). MVP: Bartosz Kurek.

Siatkarze ONICO zdobyli ważne punkty w rywalizacji z Jastrzębskim Węglem o drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Jastrzębianie w tej kolejce grają na wyjeździe z Asseco Resovią.

ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

ONICO: Antoine Brizard, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Konrad Buczek, Jakub Kowalczyk, Nikołaj Penczew, Sharone Vernon-Evans.
Trefl: Wojciech Grzyb, Szymon Jakubiszak, Marcin Janusz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Ruben Schott – Fabian Majcherski (libero) oraz Michał Kozłowski, Nikola Mijailovic, Bartłomiej Mordyl.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 23. kolejki PlusLigi:

2019-03-01: GKS Katowice – MKS Będzin 3:2 (25:20, 18:25, 25:15, 19:25, 15:6)
2019-03-02: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 25:21, 20:25, 21:25, 10:15)
2019-03-02: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-03: Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-03: Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

Pauzuje: Chemik Bydgoszcz.