Chelsea wygrała drugie derby Londynu z rzędu!

Chelsea kontynuuje niezłą serię! Po ograniu Tottenhamu tym razem "The Blues" ograli Fulham 2:1. Stało się tak nie tylko dzięki trafieniom Gonzalo Higuaina oraz Jorginho, ale również dzięki fantastycznej postawie Kepy Arrizabalagi.

Ostatnie wyniki w Premier League sprawiły, że gremialnie skreślana Chelsea nagle znowu stanęła przed szansą powalczenia o najlepszą czwórkę. Wiatru w żagle miała im dodać derbowa wygrana z Tottenhamem.  W niedzielę na graczy Maurizio Sarriego czekał kolejny rywal z Londynu - walczące o utrzymanie Fulham.

Od początku Chelsea osiągnęła przewagę i mogła prowadzić kilkoma bramkami. Skończyło się jednak "tylko" trafieniem Gonzalo Higuaina, który wykorzystał ładne dogranie Cesara Azpilicuety. To dodało skrzydeł... gospodarzom. Świetnie w bramce "The Blues" zachowywał się Kepa Arrizabalaga, który po skandalu z finału Carabao Cup wrócił między słupki. W 27. minucie nie miał jednak nic do powiedzenia po strzale Calluma Chambersa. W tamtej akcji błąd popełniła cała obrona, pozostawiając rywala samego w polu karnym.

Goście odpowiedzieli bardzo szybko. Najładniejszego gola w tym spotkaniu strzelił Jorginho, dla którego to pierwsza bramka zdobyta z otwartej gry. Wcześniej pokonał bramkarza Huddersfield z rzutu karnego.

W drugiej połowie Chelsea zmarnowała kilka szans na bezpieczne prowadzenie, co mogło zemścić się w końcówce. Fulham atakowało zaciekle, ale w świetnej formie był Arrizabalaga. Szczególnie interwencja Hiszpana po strzale Aleksandara Mitrovica w ostatniej minucie zasługiwała na oklaski. Chwilę później do siatki trafił Ryan Sessegnon, ale sędzia odgwizdał spalonego.