Terminarz i plan transmisji Final Four Pucharu Polski siatkarek

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek zostanie rozegrany w dniach 9–10 marca w Nysie. O trofeum powalczą cztery czołowe drużyny Ligi Siatkówki Kobiet – Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź oraz Grot Budowlani Łódź. Sprawdź terminarz i plan transmisji Final Four Pucharu Polski siatkarek.

Dwie najlepsze drużyny, które wyłoniły trzy rundy wstępne, dołączyły do sześciu czołowych ekip po pierwszej rundzie fazy zasadniczej LSK. Te zespoły zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach.

Większych sensacji na tym etapie rozgrywek nie było. Grot Budowlani Łódź wygrali z DPD Legionovią Legionowo 3:0, a Chemik Police pokonał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1. Do Final Four nie przebiły się drużyny z 1. Ligi. Siatkarki WTS Solna Wieliczka przegrały z ekipą Developres SkyRes Rzeszów 1:3, a najwięcej emocji przyniosło starcie Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź. Warszawskie Syreny, po ambitnej walce uległy faworyzowanym rywalkom 2:3 (14:16 w tie-breaku).

W ten sposób awans do turnieju finałowego w Nysie wywalczyły cztery najlepsze aktualnie drużyny w tabeli ekstraklasy siatkarek. W półfinałach dojdzie do konfrontacji Grot Budowlani Łódź – Chemik Police oraz ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów.

Przed rokiem turniej finałowy również rozegrano w Hali Nysa. W finale byliśmy świadkami derbów Łodzi – siatkarki Grot Budowlanych pewnie pokonały ŁKS Commercecon 3:0 (25:20, 25:17, 25:20). Nagrodę dla najlepszej zawodniczki tamtej imprezy otrzymała przyjmująca Julia Twardowska.

PLS ceni sobie długofalową i dobrą współpracę, a taką mamy z Nysą, Miastem Gospodarzem turniejów finałowych Pucharu Polski Kobiet. W zeszłym roku turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym a także sportowym i jestem przekonany, że tak samo będzie i tym razem. Gratuluję wszystkim czterem drużynom awansu do półfinałów i powiem szczerze, że dziś nie podjąłbym się typowania zwycięzcy – przyznał prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA Paweł Zagumny.

Terminarz i plan transmisji Final Four Pucharu Polski siatkarek 2019:

2019-03-09: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-09: Developres SkyRes  Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (sobota, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra)

2019-03-10: FINAŁ (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).