LM: Trzeci gol dla Ajaksu - był aut, czy nie? Decydował VAR!

O tej sytuacji będzie się jeszcze długo dyskutować. Był aut, czy nie? Niemiecki sędzia Felix Brych uznał gola Dusana Tadicia na 3:0 dla Ajaksu, po konsultacji z VAR. Nie brakuje jednak opinii, że kilka chwil wcześniej piłka opuściła boisko. Ajax ostatecznie rozbił Real w Madrycie aż 4:1 i awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Była 61. minuta meczu. Przepięknym strzałem w okienko z linii pola karnego popisał się Serb Dusan Tadić. Ajax Amsterdam objął w tym momencie prowadzenie 3:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt. "Królewscy" byli na kolanach. W tym momencie, w dwumeczu przegrywali już 2:4 i byli za burtą najbardziej elitarnych klubowych, piłkarskich rozgrywek w Europie.

Chwilę wcześniej doszło jednak do sytuacji, która mogła dać jeszcze cień nadziei piłkarzom z Madrytu. Goście prowadzili akcję prawą stroną boiska. Piłka... no właśnie wyszła za linię boczną, czy nie? Kibice, działacze, piłkarze Realu uważali, że tak.

Niemiecki sędzia Felix Brych poprosił o analizę VAR. Kontrowersja dotyczyła tego, czy Noussair Mazraoui zagarnął piłkę już zza linii bocznej, czy jednak nie. Sprawdzanie trwało ponad trzy minuty.

- Ta powtórka niczego nie rozstrzyga - stwierdził w trakcie upływających minut Andrzej Niedzielan, który razem z Cezarym Kowalskim komentował to spotkanie ze Santiago Bernabeu.

W końcu jednak sędzia Felix Brych uznał bramkę.

- Wszyscy wokół są oburzeni - relacjonował Cezary Kowalski.

A jak było naprawdę? Każdy będzie miał swoje zdanie na temat tej sytuacji. Co ciekawe holenderscy dziennikarze i kibice głośno protestowali przeciwko wyznaczeniu do sędziowania tego meczu przez Felixa Brycha. Według nich w kilku wcześniejszych spotkaniach, które gwizdał Realowi, miał podejmować kontrowersyjne, korzystne dla "Królewskich" decyzje. Ciekawe, jak teraz będą komentować jego zachowanie?

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.