Liga Europy: Drużyna Kądziora wygrała z Benfiką Lizbona

Dinamo Zagrzeb pokonało u siebie Benfikę Lizbona 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. O wszystkim przesądził gol z rzutu karnego. W barwach gospodarzy wystąpił Damian Kądzior.

Kądzior pojawił się w składzie Dinama Zagrzeb od pierwszej minuty. Polak niedawno wyleczył kontuzję kostki i w ostatnich dwóch meczach ligowych wchodził z ławki rezerwowych. Teraz przyszło mu zastąpić leczącego uraz Izeta Hajrovicia.

W pierwszej połowie goście otrzymali dwa ciosy. Najpierw stracili Harisa Seferovicia, który nabawił się kontuzji pachwiny. Później, w 36. minucie, po faulu Rubena Diasa na Danim Olmo sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Bruno Petković i pokonał Odisseasa Vlachodimosa. Był to jego pierwszy gol w europejskich pucharach.

Po zmianie stron więcej goli nie padło. Taki wynik to dobra zaliczka dla drużyny Kądziora, który grał do 84. minuty, gdy w jego miejsce pojawił się były piłkarz Lecha Poznań Mario Situm. Rewanż odbędzie się 14 marca w Lizbonie.

Dinamo Zagrzeb – Benfica Lizbona 1:0 (1:0)

Bramka: Petković 38 (k)

Dinamo Zagrzeb: Dominik Livaković – Petar Stojanović, Kevin Theophile-Catherine, Emir Dilaver, Marin Leovac – Ivan Sunjić, Amer Gojak (78. Nikola Moro) – Mislav Orsić, Dani Olmo, Damian Kądzior (84. Mario Situm) – Bruno Petković (88. Mario Gavranović)

Benfica Lizbona: Odisseas Vlachodimos – Sebastien Corchia, Ruben Dias, Francisco Ferreira, Alex Grimaldo – Gedson Fernandes (70. Andrija Żivković), Florentino (58. Rafa Silva), Gabriel, Filip Krovinović – Haris Seferović (35. Franco Cervi), Joao Felix

Żółte kartki: Leovac, Stojanović, Sunjić

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.