PlusLiga: Osłabiony Jastrzębski Węgiel pewnie ograł Cuprum

W spotkaniu inaugurującym 24. kolejkę PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Cuprum Lubin 3:0. Gospodarze zagrali bez dwóch kontuzjowanych zawodników: Lukasa Kampy i Juliena Lyneela, mimo to nie mieli większych kłopotów z pokonaniem rywali.

Jastrzębianie uzyskali przewagę już na początku seta, przy zagrywkach Wojciecha Ferensa (7:2). Goście szybko odrobili straty, dobrze punktując ze środka (12:12), to był jednak tylko chwilowy przebłysk. Siatkarze trenera Roberto Santillego opanowali sytuację, znów przy dobrych zagrywkach Ferensa zbudowali przewagę (17:13), a w końcówce kontrolowali sytuację. Skuteczny atak Dawida Konarskiego dał rywalom piłkę setową, a przestrzelona zagrywka lubinian zamknęła seta (25:18).

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze Cuprum (2:5, 7:10). Gospodarze szybko wyrównali, a nie po raz pierwszy w tym meczu dobrze zagrywał Ferens (10:10). Przez pewien czas oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, w końcówce znów jednak dominowali gospodarze. Odskoczyli na kilka punktów, a w ostatniej akcji seta zablokowali atak Jakuba Wachnika (25:20).

W trzeciej odsłonie przyjezdni jedynie na początku dotrzymywali kroku rywalom (9:8). Później jastrzębianie odzyskali inicjatywę i dwiema trzypunktowymi seriami (16:10, 20:13) przybliżyli się do zwycięstwa. Konarski wywalczył piłkę meczową (24:16), a skuteczny atak Ferensa zakończył seta (25:17) i cały mecz.

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (17), Wojciech Ferens (12), Christian Fromm (12), Grzegorz Kosok (11) – Jastrzębski Węgiel; Jakub Wachnik (10), Jakub Ziobrowski (10) – Cuprum. Gospodarze lepiej punktowali w ataku (40–36), blokiem (10–4), zagrywką (7–2), popełnili też mniej błędów własnych od rywali (13–18). MVP: Wojciech Ferens

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Wojciech Ferens, Christian Fromm, Piotr Hain, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Nikodem Wolański – Jakub Popiwczak (libero) oraz Dawid Gunia, Paweł Rusek, Wojciech Szwed
Cuprum: Maciej Gorzkiewicz, Mariusz Marcyniak, Luke Smith, Przemysław Smoliński, Jakub Wachnik, Jakub Ziobrowski – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Filip Biegun, Adrian Patucha, Kert Toobal, Bartłomiej Zawalski.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 24. kolejki PlusLigi:

2019-03-07: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-08: Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-08: Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa [2] (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-10: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-11: Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

Pauzuje: MKS Będzin.