Fortuna 1 Liga: Chrobry przerwał złą passę, kolejna porażka Garbarni

Raków Częstochowa po sobotnim zwycięstwie 3:0 nad GKS Katowice wyprzedza drugi ŁKS Łódź o 11 punktów w tabeli Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Dariusza Dudka tracą sześć punktów do pierwszego bezpiecznego miejsca w zestawieniu. Najwięcej bramek padło w Krakowie, gdzie Garbarnia przegrała 1:3 z GKS Tychy. Serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa w Fortuna 1 Lidze przerwali piłkarze Chrobrego Głogów wygrywając z GKS 1962 Jastrzębie.

Dotychczas piłkarze z Częstochowy przegrali tylko raz - w połowie sierpnia z Chojniczanką Chojnice - a swój potencjał pokazali także w Pucharze Polski, eliminując Lecha Poznań. W środę staną jednak przed trudnym egzaminem - w ćwierćfinale tych rozgrywek będą podejmować Legię Warszawa.

Za ich plecami na zapleczu ekstraklasy coraz mniej rywali. Na horyzoncie widać jeszcze ŁKS. Łodzianie w Mielcu wygrali z sąsiadem z tabeli - Stalą 1:0, po bramce z rzutu karnego Maksymiliana Rozwandowicza, i w tabeli przeskoczyli tego rywala. Stal z drugiego miejsca spadła na czwarte, a jej strata do Rakowa powiększyła się do 14 punktów. Mielczan wyprzedziła jeszcze, ale tylko lepszym bilansem bramkowym, Sandecja Nowy Sącz, która zremisowała w Olsztynie ze Stomilem 0:0.

Do ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespoły, a spadną trzy ostatnie. Coraz trudniejsza jest sytuacja przedostatniego GKS Katowice i zamykającej tabelę Garbarni Kraków. W sobotę krakowianie przegrali przed własną publicznością z GKS Tychy 1:3. W strefie spadkowej znajduje się jeszcze Stomil, który nad katowiczanami ma pięć punktów przewagi, a nad Garbarnią - siedem.

23. kolejkę zakończy w niedzielę mecz plasującej się tuż nad zagrożoną strefą Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Mecze Fortuna 1 Ligi na sportowych antenach Polsatu.