Paryż-Nicea: Kwiatkowski wiceliderem po dwóch etapach

Michał Kwiatkowski (Sky) był piąty na drugim etapie kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea z Les Breviaires do Bellegarde-sur-Valserin (163,5 km) i awansował w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję. Wygrał Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) i umocnił się na pozycji lidera.

Polak wygrał pierwszą lotną premię, ale później miał problemy techniczne ze sprzętem i dość długo jechał w drugiej grupie. Polak przebił oponę, jej wymiana zajęła ponad jedną minutę i tyle tracił do czołówki.

Później mistrz Polski przyśpieszył, odrobił stratę i na 15 km przed metą znalazł się w głównej grupie. Na finiszu z powodu silnego, bocznego wiatru czołówka jeszcze bardziej się porwała, jechało w niej ośmiu kolarzy, w tym lider Groenewegen i trójka zawodników grupy Sky z Kwiatkowskim na czele.

Ostatecznie Polak był piąty, a po dwóch etapach traci do lidera 12 s.

Wyścig Paryż - Nicea rozpoczął się w niedzielę 10 marca, kolarze będą mieli do przejechania osiem etapów. Rywalizacja zakończy się w niedzielę 17 marca etapem wokół Nicei.

We Francji startuje także Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), który w poniedziałek uplasował się na 34. pozycji i w klasyfikacji generalnej jest 47. ze stratą 3.07 do lidera.

We wtorek zostanie rozegrany trzeci etap z Cepoy do Moulines/Yzeure o długości 201 km.