PlusLiga: Asseco Resovia pewnie wygrała w Bydgoszczy

W meczu kończącym 24. kolejkę PlusLigi siatkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Asseco Resovią 1:3. Gospodarze dobrze zaprezentowali się w drugim secie, ale trzy pozostałe zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem rzeszowian.

W pierwszej partii, po wyrównanym początku, siatkarze Asseco Resovii odskoczyli rywalom po serii dobrych zagrywek (9:13). Potem dołożyli jeszcze kilka punktów blokiem i zbudowali wyraźną przewagę (12:18). Skuteczny atak Jakuba Jarosza dał przyjezdnym piłkę setową (18:24), siatkarze Chemika obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale za trzecim podejściem atak blok-aut w wykonaniu Mateusza Miki zakończył tę odsłonę (20:25).

Set numer dwa przebiegał pod znakiem zdecydowanie lepszej gry gospodarzy, którzy wypracowali sobie przewagę w środkowej części (16:13). Począwszy od trudnej zagrywki, a kończąc na skutecznej grze w ofensywie i dobrym rozkładzie ataków – tym siatkarze z Bydgoszczy zaskoczyli Asseco Resovię. Dwu-, trzypunktową przewagę utrzymywali do końca seta. Skuteczny atak Bartłomieja Lipińskiego ustalił wynik tej partii na 25:22.

Trzecia odsłona przebiegała pod dyktando wyraźnie podrażnionych porażką w poprzedniej partii siatkarzy z Rzeszowa. Dobrą zmianę dał Damian Schulz, który w całym secie skończył 5/5 ataków. Goście uzyskali przewagę po dwóch punktowych seriach (7:10, 8:13). Później jeszcze ją powiększali, a gospodarze nie mieli recepty na zatrzymanie rywali. Buszek wywalczył piłkę setową, a po chwili przyjmujący Chemika nie poradzili sobie z zagrywką Schulza (16:25).

W czwartym secie rzeszowianie od początku kontynuowali dobrą grę z poprzedniej partii (6:10). Po serii dobrych zagrywek Schulza mieli już wyraźną zaliczkę (7:15), która w końcówce urosła do dziesięciu oczek (10:20). Goście mieli sytuację pod kontrolą. Piłkę meczową uzyskali po błędzie rywali w polu zagrywki, a decydujący punkt zdobył atakiem z przesuniętej krótkiej Bartłomiej Lemański (15:25).

Najwięcej punktów: Bartłomiej Lipiński (18), Bartosz Filipiak (15) – Chemik; Rafał Buszek (16), David Smith (15), Damian Schulz (14), Bartłomiej Lemański (11) – Asseco Resovia. Gospodarze słabiej od rywali punktowali w każdym elemencie: ataku (47–54), zagrywką (3–9) i blokiem (7–12); popełnili więcej błędów własnych (22–19). MVP: Damian Schulz (rezerwowy w tym meczu atakujący zdobył 14 punktów; 10 w ataku (10/13 = 77% skuteczności) + 2 zagrywką + 2 blokiem).

Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia 1:3 (20:25, 25:22, 16:25, 15:25)

Chemik: Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovcevic – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc, Mateusz Siwicki, Jan Lesiuk, Mateusz Witek, Marcin Karakuła.
Asseco Resovia: David Smith, Jakub Jarosz, Rafał Buszek, Bartłomiej Lemański, Kawika Shoji, Mateusz Mika – Luke Perry (libero) oraz Damian Schulz.

Wyniki pozostałych meczów 24. kolejki PlusLigi:

2019-03-07: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)
2019-03-07: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:1 (25:20, 23:25, 25:23, 25:15)
2019-03-08: Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (17:25,25:21,26:28,23:25)
2019-03-08: Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 18:25)
2019-03-10: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:23)

Pauzował: MKS Będzin.