Danuta Dmowska-Andrzejuk: To bardzo ważny moment dla polskiej szermierki

Wychowanie przyszłych mistrzów szermierki i rozwój sportowy społeczeństwa w długoterminowej perspektywie – to idee podpisanego 23 maja 2026 listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską a Polskim Związkiem Szermierczym. Jej głównym celem jest stworzenie w Krakowie szermierczego ośrodka szkoleniowego, który byłby nowoczesnym centrum edukacji sportowej na wzór paryskiego INSEP. - To bardzo ważny moment dla polskiej szermierki, ponieważ taki ośrodek daje wiele możliwości - powiedziała w rozmowie z Krystianem Natońskim z Polsatu Sport Danuta Dmowska-Andrzejuk, indywidualna mistrzyni świata w szpadzie kobiet, była minister sportu.