Hansen: Polacy zawsze stawiają trudne warunki

Piłka ręczna

Tomasz Włodarczyk: Macie jakieś specjalne pomysły przed meczem z Polską, który będzie kluczowy i dla was, i dla rywali?


Mikkel Hansen: Naszym pomysłem jest zdobycie dwóch punktów, żeby zapewnić sobie wyjście z grupy na drugim miejscu. Czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie przeciwko drużynie, która gra bardzo twardo i ma w składzie wielu znakomitych zawodników, z doświadczeniem w Lidze Mistrzów. Nie mogę się doczekać tego meczu, bo to zawsze duża przyjemność, kiedy się gra przeciwko jednym z najlepszych zawodników na świecie.


Waszą najsilniejszą bronią będzie szybkość w ataku i kontry?


Wiesz, zawsze kiedy wychodzimy na parkiet, staramy się grać twardo i agresywnie w obronie, żeby przechwytywać piłkę i wyprowadzać kontrataki. Pamiętamy też o tym, żeby szybko wznawiać akcje, a kiedy gramy atak pozycyjny, to naszym atutem też jest szybkość. Nie ma znaczenia, przeciwko komu będziemy grać, chodzi o to, żeby skoncentrować się na sobie.


Zgadzasz się z opinią, że z dnia na dzień gracie coraz lepiej?


Tak, to prawda. Nie można powiedzieć, żebyśmy zaczęli mistrzostwa świata jakoś specjalnie świetnie i dopiero teraz nasza gra się poprawia, szczególnie nasza defensywa. Uroślismy w trakcie tego turnieju, ale to nie jest jeszcze to, co mamy najlepszego w swoim arsenale. Ciągle mamy przestoje, kilkanaście minut w meczu, kiedy nie gramy na odpowiednim poziomie. Mam nadzieję, że w sobotę wespniemy się na wyżyny.


Oglądałeś mecze Polaków w Katarze? Grają tutaj bardzo fizycznie?


Polska zawsze gra fizycznie (śmiech). Nie tylko jednak, twardo, bo grają również dobrze w piłkę ręczną. Obrona reprezentacji Polski jest twarda, a gra w ataku bardzo mądra. Znam wielu Polaków z meczów w Lidze Mistrzów. Każdy w naszej drużynie wie, że to będzie trudny mecz, ale też przyjemny mecz.


Lijewski ma problemy z kolanem i nie wiadomo, czy zagra z wami w sobotę. To dobra wiadomość dla reprezentacji Danii?


To nigdy nie jest miłe, ani dobre kiedy się słucha, że jakiś zawodnik ma problemy ze zdrowiem. Z drugiej strony jednak, to jest świetny piłkarz i jego brak to spore osłabienie reprezentacji Polski. Nawet bez Lijewskiego Polska ma bardzo dużo dobrych zawodników.


Polska to jest drużyna, z którą lubisz grać?


To jest na pewno przyjemne. Lubię grać z trudnymi rywalami, a Polska do takich należy. To są zawsze spotkania, w których wynik waży się do ostatnich sekund, a każdy lubi takie mecze.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze