Karabatić: Polacy u siebie mogą być nie do zatrzymania!

Piłka ręczna

Cele na 2016 rok...
Mamy bardzo ambitne plany, a przed sobą niezwykle ważny rok. Zakwalifikowaliśmy się na Igrzyska Olimpijskie i zamierzamy walczyć o pełną pulę na Mistrzostwach Europy. Mierzymy oczywiście w obronę tytułu. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy jak należy, jesteśmy zmotywowani i nie możemy się już doczekać startu turnieju w Polsce!

O problemach kadrowych...
Mimo kilku braków kadrowych zamierzamy wypełnić tę lukę świetnym przygotowaniem fizycznym. W Polsce szansę gry mają dostać utalentowani młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do zespołu. Liczymy więc na powiew świeżości oraz zwycięstwo nad presją, która może przeszkodzić im we wzięciu gry na swoje barki. Zyska na tym z pewnością przyszłość reprezentacji.

O Polakach...
Myślę, że publiczność doda wam skrzydeł i będzie nam bardzo trudno. Jesteście mocno zmotywowani, by na własnych halach dać z siebie wszystko. Z moich PSG ostatnio zagraliśmy w Krakowie: hala była pełna i zrobiła niebywałe wrażenie. Waszym celem jest także kwalifikacja olimpijska, więc będziecie podwójnie trudnym rywalem. Z pewnością stawiałbym Polskę w gronie faworytów!

O wyróżnieniach indywidualnych...
Tytuły indywidualne to zawsze dla mnie gigantyczne wyróżnienie. Wartość mają jednak tylko wtedy, gdy są w komplecie z medalem drużynowym wielkich imprez. To jest cel, który mnie nakręca do jak najlepszej gry. Chcę przede wszystkim stanąć na podium, a jeśli przy tym uda się złapać jakieś wyróżnienie dla Nikoli Karabaticia... nic nie szkodzi!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze