Karolina Bosiek: Zabrakło mi przede wszystkim pewności, że mogę się utrzymać w czołówce

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Ostatniego dnia zmagań złoty medal w rywalizacji na 500 metrów zdobył Piotr Michalski! W sumie Biało-Czerwoni wracają do Polski z trzema medalami – dwoma złotymi i jednym brązowym. Wszystkie wywalczyli sprinterzy.

Ostatniego dnia mistrzostw w Heerenveen najbardziej zapracowana była Karolina Bosiek, która startowała w biegu drużynowym, na tysiąc metrów oraz w biegu masowym. Drużyna, w której Bosiek pobiegła razem z Kają Ziomek i Magdaleną Czyszczoń, zajęła szóste miejsce, na 1000 metrów zawodniczka Pilicy Tomaszów Mazowiecki była siódma, a w biegu masowym ósma.

– Bieg masowy uważam za dobry. Pomimo tych dwóch wcześniejszych biegów czułam się świetnie, choć może na dwie rundy do końca troszkę zabrakło mi przede wszystkim pewności, że mogę się utrzymać w czołówce i trochę straciłam. Nad tym jednak pracuję i mam nadzieję, że szczęście dopisze mi w odpowiednim momencie – mówiła Bosiek.