Zapowiedź reportażu "Legenda. Nasz mistrz Tomasz" - część czwarta

Siatkówka

Na początku lutego Tomasz Wójtowicz uznawany za najwybitniejszego polskiego siatkarza w historii odznaczony został przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. To jedno z najwyższych odznaczeń państwowych.


Przez lata gry w kolekcji Tomasza Wójtowicza uzbierało się wiele trofeów. Złoto olimpijskie, złoto mistrzostw świata, Puchar Europy, mistrzostwa oraz puchary Polski i Włoch, nominacja do drużyny XX wieku w amerykańskiej akademii sław światowej siatkówki. Wszystkie historie są opisane i zajmują ważne miejsca w „Izbie Pamięci” - dużym pomieszczeniu w piwnicznej części domu Tomasza Wójtowicza w Lublinie.


Na pytanie, czy wszystko w tej piwnicy jest Tomasz odpowiada ze śmiechem: - Brakuje złota mistrzostw Europy. Jest pięć sreber. Zamiast nich wolałbym mieć jedno złoto.


W wielkanocną niedzielę, 4 kwietnia zapraszamy na rozmowę Marka Magiery z naszym mistrzem. „Legenda. Nasz mistrz Tomasz”. To długa i pełna smaczków opowieść wspaniałego siatkarza i człowieka głównie o historii, ale... nie tylko. Początek programu o godz. 14.45.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze