KMŚ - GWIAZDY

KMŚ - GWIAZDY
fot. Cyfrasport
1 z 11

Benjamin Toniutti (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Francuz jest obecnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, rozgrywającym globu. Mimo, że nie imponuje wybitnymi warunkami fizycznymi posiada niesamowite umiejętności. Jego maestria w prowadzeniu gry nie tylko ZAKSY, ale też reprezentacji Francji sprawia, że regularnie bywa nagradzany indywidualnie w turniejach, czy meczach ligowych.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY2 z 11

Cwetan Sokołow (Cucine Lube Civitanova)

Potężnej budowy atakujący od dawna jest postrachem grających po drugiej stronie siatki defensorów. Jego arcymocne uderzenia zarówno z zagrywki, jak i z ataku mogą robić wrażenie. Bułgar w poprzednim sezonie przeniósł się do Włoch po dwuletnim epizodzie w Halkbanku Ankara.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY3 z 11

Osmany Juantorena (Cucine Lube Civitanova)

Kubańczyk uzyskał włoski paszport i od 2015 roku reprezentuje barwy europejskiego państwa. To jedna z najjaśniejszych gwiazd w siatkarskiej historii. Przyjmujący jest obdarzony doskonałą zagrywką i prezentuje fantastyczną skuteczność. Kilkukrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego Klubowych Mistrzostw Świata.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY4 z 11

Jenia Grebennikov (Cucine Lube Civitanova)

Obecnie jest uważany za najlepszego libero na świecie. Piłki, które większość zawodników spisałaby na straty Francuz rosyjskiego pochodzenia podbija z dziecięcą łatwością. Francuski libero atakującym rywali śni się po nocach. Dobicie się do boiska w jego strefie graniczy z cudem.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY5 z 11

Yoandry Leal Hidalgo (Sada Cruzeiro)

Leal jest kolejnym z Kubańczyków, który zrezygnował z gry w narodowej reprezentacji. Po związaniu się ze swoim obecnym klubem postanowił zagrać dla Canarinhos. Przyjmujący mimo młodego wieku ma na swoim koncie już m.in. cztery medale klubowych mistrzostw świata, a także srebro na mundialu we Włoszech. Jest niesamowicie skoczny i wybitnie skuteczny. W kadrze Kuby raz z Wilfredo Leonem tworzył jedną z najsilniejszych par przyjmujących na świecie.

fot. Instagram

KMŚ - GWIAZDY6 z 11

Srecko Lisinac (PGE Skra Bełchatów)

Naprzeciwko tego zawodnika z całą pewnością nie gra się łatwo. Serb operuje na niebotycznym zasięgu nieosiągalnym dla większości rywali. Doskonale radzi sobie również  w polu serwisowym. Od czterech lat reprezentuje barwy drużyny z Bełchatowa i właśnie w polskim zespole osiągnął poziom światowej czołówki.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY7 z 11

Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)

Nazwisko tego gracza z pewnością jest znane zarówno weteranom jak i młodym siatkarskim adeptom. Zajmowana przez niego pozycja lidera klasyfikacji MVP wszechczasów w PlusLidze mówi sama za siebie. Bombardier Skry zapisał się w historii swoim kapitalnym występem po powrocie do kadry narodowej na mistrzostwach świata 2014 i indywidualnym wyróżnieniem dla najlepszego zawodnika turnieju. Charakteryzuje go nieprzeciętna skoczność i siła.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY8 z 11

Matthew Anderson (Zenit Kazań)

Choć wydawało się, że jego kariera przedwcześnie dobiegnie końca zdołał wydostać się z psychicznych tarapatów. I całe szczęście! O wysokiej klasie Amerykanina może świadczyć fakt, że jest zawodnikiem uniwersalnym. Zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego radzi sobie wyśmienicie. 30-latek jest bardzo solidny w każdym elemencie.

fot. FIVB

KMŚ - GWIAZDY9 z 11

Wilfredo Leon (Zenit Kazań)

Na obecną chwilę jest uznawany za najlepszego siatkarza na świecie. Jego gra jest nie tylko efektywna, ale też niesamowicie efektowna. Leon zadebiutował w reprezentacji Kuby mając… 14 lat! Już trzy lata później został jej kapitanem. W pogoni za rozwojem wyjechał do Rosji, aby zasilić skład siatkarskiego giganta – Zenita Kazań.  Od 2019 roku będzie reprezentował Biało-Czerwone barwy.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY10 z 11

Maksim Michajłow (Zenit Kazań)

Jest to dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich. Osiągnął w swojej karierze już wszystko, oprócz… złota Klubowych Mistrzostw Świata. Obdarzony potężnym uderzeniem Rosjanin jest niezwykle skuteczny w ataku i na zagrywce, czym rozstrzygnął losy wielu ważnych spotkań.

fot. Cyfrasport

KMŚ - GWIAZDY11 z 11

Facundo Conte (Shanghai Volleyball Club)

Argentyńczyk jest doskonale znany polskiej publiczności z gry w Skrze Bełchatów. Niesamowicie efektowne zagrania i niespotykany temperament na boisku powoduje, że można go albo kochać, albo nienawidzić. Z pewnością jest najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

fot. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze