MMA Zawodnicy

MMA Zawodnicy
Joanna Jędrzejczyk (muay thai)
1 z 12

Joanna Jędrzejczyk (muay thai)

 

Utalentowana na wielu polach. Zanim zapisała się na muay thai w wieku 16 lat, uprawiała koszykówkę, piłkę ręczną i taekwondo. Była mistrzynią w boksie tajskim, w 2013 roku zdobyła tytuł mistrzyni WBKF w muay thai.

 

W MMA zadebiutowała 19 maja 2012 roku, dwa lata później została pierwszą Polką w organizacji UFC. JJ (14-1, 1 KO) ostała jedną z gwiazd organizacji i notowała znakomitą serię bez porażki dzierżąc pas mistrzyni wagi słomkowej. Straciła go w listopadzie przegrywając swoją pierwszą walkę w mieszanych sztukach walki z Rose Namajunas.

MMA Zawodnicy
Mariusz Pudzianowski (strongman)
2 z 12

Mariusz Pudzianowski (strongman)

 

Ośmiokrotny mistrz Polski zawodów strongman, pięciokrotny mistrz świata i absolutny dominator tej dyscypliny.

 

W MMA pojawił się w 2009 roku i stał się motorem napędowym organizacji KSW. Środowisko początkowo traktowało go jak celebrytę, jednak od dawna Pudzian (MMA 12-5, 5 KO, 2 sub) kojarzony jest już z klatką i stoczył aż 13 walk, z których wygrał dziewięć.

MMA Zawodnicy
Marcin Różalski (kickboxing)
3 z 12

Marcin Różalski (kickboxing)

 

Jako amator "Różal" był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Europy. Przez lata z sukcesami brał udział w zawodach K-1, muay thai czy boksu tajskiego. W 2002 roku stoczył jedyną w swojej karierze walkę bokserską.

 

W listopadzie 2010 roku Różalski (7-4, 4 KO, 2 sub) podpisał kontrakt z KSW i stał się jedną z twarzy organizacji dzięki swojemu kontrowersyjnemu stylowi bycia. W swojej jedenastej walce zdobył tytuł mistrza wagi ciężkiej w fenomenalny sposób nokautując Brazylijczyka Fernando Rodriguesa Jr.

MMA Zawodnicy
Damian Janikowski (zapasy)
4 z 12

Damian Janikowski (zapasy)

 

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) w zapasach, wicemistrz świata i Europy. Grywał także w futbol amerykański.

 

Z klatką związał się w 2016 roku zostając zawodnikiem KSW. Zadebiutował z orkiestrą, nokautując Julio Gallegosa w efektowny sposób na gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym w Warszawie.

MMA Zawodnicy
Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów)
5 z 12

Szymon Kołecki (MMA 4-0, 4 KO) - były sztangista, złoty medalista z Pekinu (2008) i srebrny z Sydney (2000). W MMA debiutował w marcu 2017 roku, od tego czasu stoczył cztery walki i pozostaje niepokonany.

MMA Zawodnicy
Tyberiusz Kowalczyk (strongman)
6 z 12

Przez lata był wielkim rywalem Mariusza Pudzianowskiego w zawodach strongman i znajdował się w cieniu mistrza.

 

Karierę w sportach walki miał zacząć pojedynkiem z Marcinem Najmanem na zasadach K-1, jednak do pojedynku nie doszło. W formule MMA zadebiutował w czerwcu 2014 roku w organizacji FEN, a po trzech zwycięskich pojedynkach został "przechwycony" przez KSW. "Tyberian" (3-1, 2 KO, 1 sub) dopiął swego i zmierzył się z odwiecznym rywalem w klatce podczas gali KSW 39: Colosseum. Przegrał wówczas z Pudzianowskim po zabójczym ciosie łokciem.

MMA Zawodnicy
Jacek Wiśniewski (piłka nożna)
7 z 12

Od 1997 roku piłkarz Górnika Zabrze, w barwach którego rozegrał grubo ponad 100 spotkań. W trakcie kariery piłkarskiej grał również w Cracovii, Wiśle Płock czy Ruchu Radzionków.

 

Wraz z końcem kariery piłkarskiej zaczął treningi mieszanych sztuk walki. W swoim debiucie w KSW przegrał z Kamilem Walusiem przez TKO w 1. rundzie. Planował kolejne starcia, jednak ostatecznie był to jedyny pojedynek w tej formule.

MMA Zawodnicy
Przemysław Saleta (boks, kickboxing)
8 z 12

Mistrz świata w kickboxingu i utytułowany bokser wagi ciężkiej. W 2002 roku zdobywał pas mistrza Europy EBU w wadze ciężkiej, gdy pokonał przez nokaut techniczny Luana Krasniqi. Do 2006 roku stoczył 50 walk, wygrał 43.

 

W 2007 roku podpisał kontrakt z KSW, w klatce stoczył jednak tylko dwie walki. Zwycięska walka z Najmanem miała być jego ostatnią w karierze, jednak zawodnicy umówili się na rewanż. Saleta wygrał wskutek kontuzji nogi rywala. Dał się namówić na powrót do boksu: podczas gal Polsat Boxing Night zmierzył się z Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem.

MMA Zawodnicy
Paweł Nastula (judo)
9 z 12

Mistrz olimpijski z Atlanty (1996) w judo. Zdobywał tytuły mistrza świata (2) oraz mistrza Europy (3). Zdominował matę w Polsce jako trzynastokrotny mistrz kraju.

 

W MMA zadebiutował w 2005 roku - od razu w legendarnej organizacji PRIDE, gdzie stoczył cztery pojedynki. Później miał problemy z dopingiem, a przed polską publicznością po raz pierwszy wystąpił w 2010 roku. Jesienią 2012 roku pojawił się w KSW, gdzie zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim i Karolem Bedorfem.

MMA Zawodnicy
Marcin Najman (boks, kickboxing)
10 z 12

Stoczył 19 walk w boksie zawodowym, był wicemistrzem Polski juniorów w kick-boxingu.

 

Z MMA związał się w 2009 roku, jednak Najman mieszał formuły walk. W KSW stoczył walki z Mariuszem Pudzianowskim i Przemysławem Saletą, zaś w MMA Attack przegrywał z Robertem Burneiką. Obecnie kontrowersyjna postać zajmuje się organizacją gal bokserskich.

MMA Zawodnicy
Robert Burneika (kulturystyka)
11 z 12
Pochodzący z Litwy kulturysta stał się niezwykle popularny w naszym kraju jako "Hardkorowy Koksu".
 
W MMA pojawił się już w 2012 roku startując w zawodach MMA Attack, gdzie stoczył dwie walki. Do klatki wrócił po czterech latach, by zmierzyć się z Popkiem Monsterem na gali KSW 39: Colosseum.
MMA Zawodnicy
Krzysztof Zimnoch (boks)
12 z 12
Dla Zimnocha porażka z Joeyem Abellem przez brutalny nokaut była sporym szokiem. Kariera pięściarza z Białegostoku, który miał być w czołówce polskich ciężkich wyhamowała na tyle, że zaczął on poważnie rozważać próbę swoich sił w nowej dyscyplinie. 
 
Wybór padł na MMA, gdzie prawdopodobnie zadebiutuje na jednej z gal Babilon MMA, organizowanych przez swojego współpromotora, Tomasza Babilońskiego.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze