KSW 48: Debiutanci

KSW 48: Debiutanci1 z 8

Bogdan Barbu (14-9, 8 KO, 3 SUB)

Walka Rumuna z Sebastianem Przybyszem pojawiła się w rozpisce jako ostatnia. Barbu od 2017 roku jest mistrzem organizacji RXF, a w maju zeszłego roku dołożył do swojej kolekcji pas Eagles FC po tym, jak poddał w piątej rundzie Mikhaila Sirbu.

Z ostatnich dziesięciu pojedynków wygrał osiem. W zawodowej karierze znokautował ośmiu przeciwników.

Walka na KSW 48: 

61,2 kg/135 lb: vs Sebastian Przybysz (4-2, 2 KO, 1 SUB) 

KSW 48: Debiutanci2 z 8

Hubert Szymajda (8-2, 1 KO, 4 SUB)

- Porównania do Conora McGregora są miłe, ale zamierzam pisać własną legendę - powiedział po treningu medialnym. Szymajda znany jest z efektownego stylu, świetnych umiejętności parterowych, choć czasami ponoszą go emocje. Konkretnie raz - w 2018 roku przegrał przez dyskwalifikcaję z Guilherme Cadeną Martinsem.

Szymajda w październiku zeszłego roku został mistrzem TFL (Thunderstrike Fight League). Reprezentant klubu Dziki Wschód Biała Podlaska specjalizuje się w walce na chwyty, o czym świadczą 4 wygrane przed czasem przez duszenia zza pleców.

Walka na KSW 48:

70,3 kg/155 lb: vs Hubert Szymajda (8-2, 1 KO, 4 SUB) 

KSW 48: Debiutanci3 z 8

Shamil Musaev (11-0, 6 KO, 2 SUB)

Musaev to jeden z trzech niepokonanych zawodników, którzy wystąpią na KSW 45. Do tej pory stoczył 12 pojedynków, wygrywając wszystkie z nich. Tylko trzy razy dotrwał do decyzji sędziowskiej. Walczył m.in. w organizacji M-1 Global, która słynie z wysokiego poziomu.

Urodzony w podmoskiewskim mieście Mytiszczi zawodnik wszystkie z ostatnich sześciu walk zakończył przed czasem, aż pięć w pierwszej odsłonie. 25-latek reprezentujący klub Golden Team występował zarówno w kategorii lekkiej, jak i półśredniej. Na KSW 48 stoczy pojedynek w dywizji do 70 kilogramów.

Walka na KSW 48:

70,3 kg/155 lb: vs Hubert Szymajda (8-2, 1 KO, 4 SUB) 

fot. youtube.com

KSW 48: Debiutanci4 z 8

Cezary Kęsik (8-0, 6 KO, 1 SUB)

Drugi z trzech niepokonanych zawodników. Świetnie zapowiadający się Kęsik wygrał do tej pory wszystkie zawodowe starcia, które stoczył od momentu rozpoczęcia kariery w styczniu 2015 roku.

28-latek rozpoczął zwycięski marsz od wygranej przez nokaut i w kolejnych pojedynkach pokazał, że to będzie jego znak rozpoznawczy. Zawodnik Cross Fight Radom bije niezwykle mocno, czego dowodem są wygrane przed czasem w ostatnich 6 walkach, z czego aż 5 z rzędu za pomocą ciosów.

"Lubelski Czołg" zdobył pas kategorii średniej organizacji TFL, a pokonywał między innymi takich zawodników jak Jan Kwiatoń, Piotr Walawski, Mateusz Ostrowski i Mikhail Bureshkin.

Walka na KSW 48:

83,9 kg/185 lb: vs Jakub Kamieniarz (7-5, 1 KO, 4 SUB)

fot. youtube.com/TFL

KSW 48: Debiutanci5 z 8

Jakub Kamieniarz (7-5, 1 KO, 4 SUB)

Kamieniarz może także pochwalić się imponującą serią w ostatnich pojedynkach. 24-latek trzy walki zakończył przez różnego typu poddania i dzięki temu utorował sobie drogę do klatki KSW.

Mimo że reprezentant klubu Kohorta ma na koncie aż 4 zwycięstwa za pomocą duszeń i dźwigni, to po najwyższe laury sięgał w sportach uderzanych.

W ostatnim pojedynku poddał gilotyną w drugiej rundzie faworyzowanego reprezentana poznańskiego Ankosu Piotra Kuberskiego. Kamieniarz jest między innymi srebrnym medalistą mistrzowski Polski muay thai z 2018 roku. Oprócz tego ma za sobą liczne starcia i medale amatorskich zawodów MMA.

Walka na KSW 48:

83,9 kg/185 lb: vs Cezary Kęsik (8-0, 6 KO, 1 SUB) 

fot. youtube.com/Slugfest

KSW 48: Debiutanci6 z 8

Savo Lazic (10-4, 5 KO, 1 SUB)

Lazic zastąpił w karcie walk swojego rodaka - Milosa Janicica.

W trwającej pięć lat karierze wygrał dziesięć z czternastu stoczonych pojedynków. Urodzony w czarnogórskim mieście Tivat 30-latek może pochwalić się sześcioma zwycięstwami przed czasem - wszystkie kończyły się w pierwszej rundzie.

„Hitman” ma na koncie wygrane boje dla cenionej bałkańskiej organizacji Megdan, a na samym początku kariery mierzył się miedzy innymi z mistrzem KSW w kategorii półśredniej, Roberto Soldiciem. W swoim debiucie przegrał przez kopnięcie na wątrobę w pierwszej rundzie.

Walka na KSW 48:

77,1 kg/170 lb: vs Michał Michalski (6-4, 2 KO, 1 SUB)

fot. youtube.com/Megdan Fight

KSW 48: Debiutanci7 z 8

Filip Pejic (13-2-2, 8 KO, 3 SUB)

Wielu fanów MMA może kojarzyć go z występu dla największej organizacji MMA na świecie. Stoczył tam tylko jedną walkę, jednak Polacy z pewnością go pamiętają. Chorwat bił się przed własną publicznością w Zagrzebiu z Damianem Stasiakiem i był bardzo pewny siebie. Na swoje nieszczęście poległ już w pierwszej rundzie po tym, jak Polak zapiął ciasne duszenie zza pleców.

To jednak tylko jedna z dwóch porażek Pejica w karierze. Od czasu gali w Zagrzebiu stoczył cztery pojedynki, w których nie dał się pokonać. Pejic jest klasyfikowany na pierwszym miejscu wśród zawodników wagi koguciej w Chorwacji. Udało mu się m.in. sięgnąć po tytuł chorwackiej organizacji Final Fight Championship. Uznany uderzacz do tej pory stoczył 17 pojedynków i tylko trzykrotnie musiał zdać się na decyzję sędziów.

Walka na KSW 48:

65,8 kg/145 lb: vs Filip Wolański (11-3, 3 KO, 2 SUB)

fot. youtube.com/UFC

KSW 48: Debiutanci8 z 8

Stjepan Bekavac (19-9, 13 KO, 4 SUB)

Bekavac spotkał się z Łukaszem Jurkowskim w grudniu 2005 roku na gali Ultimate Nokaut 3 w chorwackiej Rijece. „Stipe” stanął naprzeciw bardziej doświadczonego Polaka i pokonał go przez nokaut techniczny w drugiej odsłonie. Obaj inaczej patrzą na tamtą sytuację. Jurkowski twierdzi, że zerwał torebkę w stawie skokowym, podczas gdy Bekavac jest zdania, iż rywal padł po jego mocnych kopnięciach.

Od tamtej pory zawodnik Opatija Fight Club z powodzeniem kontynuował karierę i dorobił się imponującego bilansu 19 wygranych starć. Bekavac znany jest przede wszystkim z bardzo agresywnego stylu, mocnego uderzenia i niebezpiecznych kopnięć. Przekonał się o tym między innymi ostatni rywal Jurkowskiego, Martin Zawada, którego 36-latek posłał na deski kopnięciem w korpus. Na 28 stoczonych pojedynków tylko dwa razy Chorwat musiał czekać na decyzję sędziów, a sam może pochwalić się 13. nokautami.

Walka na KSW 48:

93 kg/205 lb: vs Łukasz Jurkowski (16-11, 4 KO, 6 SUB) 

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze