Z kim Leon będzie rywalizował na pozycji przyjmującego reprezentacji?

Z kim Leon będzie rywalizował na pozycji przyjmującego reprezentacji?1 z 5

MICHAŁ KUBIAK


Kubiak to niepodważalny numer jeden, jeśli chodzi o przyjmujących w reprezentacji Polski. Zarówno w kwestii sportowej, jak i mentalnej jest zdecydowanym liderem zespołu. Występuje w kadrze nieprzerwanie od 2011 roku. Od tamtej pory rozegrał 172 mecze w biało-czerwonych barwach. Jest jednym z pięciu siatkarzy, którzy dwukrotnie z rzędu zdobywali mistrzostwo świata. W 2018 roku został wyróżniony nagrodą dla najlepszego przyjmującego światowego czempionatu. Został także wybrany trzecim najlepszym sportowcem Polski w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. 

Z kim Leon będzie rywalizował na pozycji przyjmującego reprezentacji?2 z 5

ALEKSANDER ŚLIWKA

 

Jeszcze kilka lat temu nie spodziewano się, że będzie jedną z czołowych postaci reprezentacji Polski. Powołanie otrzymał w 2015 roku. Trener Stephane Antiga po zdobyciu przez Biało-Czerwonych mistrzostwa świata musiał szukać zastępstwa dla kończącego karierę kadrową Michała Winiarskiego. Ukierunkowany defensywnie przyjmujący z miesiąca na miesiąc poprawiał również grę w ataku, dzięki czemu zyskał zaufanie trenera Vitala Heynena. W 2018 roku w Warnie zdobył złoto światowego czempionatu.

Z kim Leon będzie rywalizował na pozycji przyjmującego reprezentacji?3 z 5

ARTUR SZALPUK

 

W reprezentacji Polski jest następcą swojego ojca Jarosława Szalpuka. Swoją przygodę z seniorską kadrą rozpoczął w 2015 roku. Trener Stephane Antiga nie widział dla niego miejsca w składzie na igrzyska olimpijskie w Rio De Janeiro. Nie obraził się jednak na świat, ciężko trenował i z roku na rok prezentował się coraz lepiej. Obecny selekcjoner Vital Heynen bez wahania powołał go na mistrzostwa świata 2018. Szalpuk był rewelacją tego turnieju. Ostatnio borykał się z problemami zdrowotnymi, lecz teraz jest gotowy, by walczyć o marzenia i nie dopuścić, by kolejne igrzyska przeszły mu koło nosa.

Z kim Leon będzie rywalizował na pozycji przyjmującego reprezentacji?4 z 5

BARTOSZ BEDNORZ

 

Został dostrzeżony przez trenera Stephane'a Antigę w 2015 roku. Właśnie od Francuza otrzymał debiutanckie powołanie do reprezentacji Polski. Już rok później pojechał na igrzyska olimpijskie w Rio De Janeiro, które okazały się kompletnie nieudane dla Biało-Czerwonych. W późniejszych latach był niedoceniany. Wiele zmieniło się po wyjeździe do Włoch. Sezon spędzony w Modenie zaprocentował wzrostem umiejętności, ale także niesamowitą zmianą mentalną. Bednorz wrócił na kadrę ograny i pewny siebie. Pokazał to podczas turnieju finałowego tegorocznej Ligi Narodów będąc zdecydowanym liderem zespołu i prowadząc do zupełnie niespodziewanego brązowego medalu tej imprezy. Dodatkowo, jako jedyny Polak, został wyróżniony indywidualnie mianem jednego z dwóch najlepszych przyjmujących.

Z kim Leon będzie rywalizował na pozycji przyjmującego reprezentacji?5 z 5

BARTOSZ KWOLEK

 

Siatkarz reprezentujący złote pokolenie juniorów Sebastiana Pawlika. W 2017 roku na jego szyi zawisło złoto światowego czempionatu U-21. Dodatkowo Kwolek został wybrany najlepszym przyjmującym tej imprezy. Niespełna rok później w swoim debiutanckim sezonie w seniorskiej reprezentacji Polski po raz kolejny został mistrzem świata. Podczas tegorocznej Ligi Narodów był podstawowym przyjmującym Biało-Czerwonych. Swoją postawą na turnieju finałowym w Chicago udowodnił, że niestraszni są mu najmocniejsi rywale z całego świata. Doskonale prezentował się szczególnie w grze defensywnej. Mierzący 193 cm wzrostu siatkarz słabsze warunki fizyczne nadrabia ogromną walecznością i sercem do gry. 

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze