Świątek dostała pytanie o... sztuczną inteligencję! Oto jak wybrnęła

Konferencje prasowe z udziałem Igi Świątek potrafią niekiedy przyjąć nieoczekiwany obrót. Tak było w Rzymie, gdzie Polka została zapytana, czy korzysta z Chata GPT, aby analizować styl gry swoich rywalek.

Iga Świątek podczas konferencji prasowej.
fot. PAP/Imago
Iga Świątek podczas konferencji prasowej

Iga Świątek zakończyła już zmagania w stolicy Italii. Polka doszła aż do półfinału, w którym jednak musiała uznać wyższość Eliny Switoliny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorąco za plecami Świątek w rankingu WTA! Będzie spadek poza podium?


Obecnie w Rzymie dziennikarze postanowili zadać Raszyniance nietypowe pytanie. Jeden z nich wziął podczas konferencji prasowej mikrofon i zapytał, czy nasza reprezentantka korzysta ze wsparcia sztucznej inteligencji podczas analizowania gry swoich rywalek.


- Wolę korzystać z profesjonalnych narzędzi. Pracuję z analitykami, oni mają swoje programy. Nie czuję, żebym potrzebowała Chata GPT - odparła Świątek.


Po odpadnięciu z turnieju w Rzymie Polka przygotowuje się do startu w wielkoszlemowym French Open.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie