Świątek w kolejnej rundzie Roland Garros! Będzie polskie starcie

Iga Świątek

Iga Świątek pokonała Sarę Bejlek w meczu drugiej rundy Roland Garros 2026. W kolejnym etapie turnieju na paryskich kortach jej rywalką będzie Magda Linette.

Tenisistka w czapce i sportowym stroju z rakietą na korcie tenisowym
fot. PAP
Iga Świątek - Sara Bejlek. Wynik meczu French Open. Kto wygrał w Roland Garros?

Świątek zgodnie z oczekiwaniami pokonała w pierwszej rundzie Emerson Jones z Australii w dwóch setach. Z kolei Bejlek w takich samych rozmiarach zwyciężyła Sloane Stephens ze Stanów Zjednoczonych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co za triumf Linette nad Ostapenko! Będzie polski pojedynek na Roland Garros

 

Polska tenisistka była zdecydowaną faworytką środowego starcia. Początek obfitował w przełamania - w czterech gemach zawodniczki trzykrotnie "traciły" swój serwis. Więcej opanowania pokazała Świątek, która objęła wysokie prowadzenie i utrzymała je do końca partii, wygrywając 6:2. Na osiem gemów oglądaliśmy sześć przełamań.

 

Drugi set rozpoczął się od próby nerwów dla obu zawodniczek. Pierwszy gem przy serwisie Polki trwał około 10 minut i zakończył się zwycięstwem Świątek, która następnie szybko przełamała Czeszkę.

 

Polka popełniała jednak błędy, które Bejlek potrafiła wykorzystać. W pewnym momencie zrobiło się nawet 3:4 z perspektywy Czeszki, ale po chwili Świątek wróciła do lepszej gry. Wygrała 6:3 i mecz w dwóch setach

 

Kolejną rywalką Świątek będzie Magda Linette. Poznanianka w drugiej rundzie w trzech setach triumfowała nad Jeleną Ostapenko (6:2, 2:6, 6:2).

Świątek - Bejlek. Wynik meczu French Open. Kto wygrał w Roland Garros?

Iga Świątek - Sara Bejlek 6:2, 6:3

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie