"Zdrowia!" – tego najczęściej każą życzyć sobie piłkarze. Co dzieje się, kiedy tego zdrowia zabraknie? Kiedy uraz jest poważniejszy, zawodnicy najpierw trafiają na stół operacyjny, a następnie na salę rehabilitacyjną. Jedną z najnowocześniejszych w Polsce, o ile nie najnowocześniejszą, jest klinika Enel-Sport, która mieści się na stadionie Legii Warszawa. W klinice pracuje m.in. Jacek Jaroszewski, lekarz Legii i reprezentacji Polski.

 

Golla, Salamon, Sobota – kogo powoła Adam Nawałka?

 

- Dawniej nie dysponowaliśmy tak dobrym sprzętem, nie mieliśmy takiego dostępu do wiedzy. Wielkim osiągnięciem było nawet pojechanie na staż, bo dla nas, ludzi z bloku wschodniego, było to kosztowne. A teraz poziom jest dobry, bo stać nas na sprzęt i stać nas na to, aby się uczyć - powiedział nam Jaroszewski, a rehabilitant Paweł Bamber dodał, iż tylko w ostatnich miesiącach w celach szkoleniowych odwiedził klinikę w Rzymie, a także Juventus Turyn.

 

To właśnie u Bambra rehabilitację przechodzi reprezentant Polski i piłkarz Wisły Kraków Krzysztof Mączyński. – Gdybym był w Chinach i nabawił się urazu, na pewno wróciłbym na leczenie do Polski – zapewnił "Mączka".

 

Naszą wizytę w klinice Enel-Sport zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!