Jodłowiec trafił do Legii na początku 2013 roku ze Śląska Wrocław i już w pierwszym sezonie gry w barwach stołecznego klubu wywalczył tytuł mistrza Polski oraz krajowy Puchar. Szybko stał się kluczowym ogniwem zespołów najpierw Jana Urbana, a potem Henninga Berga oraz Stanisława Czerczesowa. Wystawiany w Legii na pozycji defensywnego pomocnika, Jodłowiec zyskał zaufanie selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, który regularnie powołuje go do drużyny narodowej.

 

Niespełna 31-latek rozegrał łącznie 142 mecze we wszystkich rozgrywkach w barwach Legii, w których zdobył 17 bramek. Z Legią "Jodła" sięgnął po dwa tytuły mistrza Polski oraz dwa krajowe Puchary. Reprezentował stołeczny zespół w europejskich pucharach, prowadząc zespół m.in. do 1/16 finału Ligi Europy w sezonie 2014/15.

 

Dobrze mi się tutaj gra. Zawsze daję z siebie wszystko, bo warto to robić dla tego Klubu i dla tych kibiców. Przede mną ważne trzy miesiące. Chcę zdobyć z Legią mistrzostwo Polski, potem wystąpić na Euro z reprezentacją Polski, a latem wywalczyć dla Warszawy upragnioną Ligę Mistrzów - powiedział po podpisaniu nowego kontraktu "Jodła".

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!