Jakub Błaszczykowski jechał już wcześniej na EURO 2016. Po prostu Adam Nawałka uważa, że były kapitan drużyny narodowej ma walory, których nie ma żaden inny zawodnik w kadrze. Sposób gry B łaszczykowskiego może nam się przydać nawet na pół godziny w czasie finałów Mistrzostw Europy. Ba, może nawet Kuba da radę grać po dziewięćdziesiąt minut. Mecz z Serbią dał taką nadzieję. Błaszczykowski strzelił zwycięskiego gola. Jednak prawdę powiedziawszy jeszcze większym bohaterem był Wojciech Szczęsny, który obronił z trzy arcytrudne piłki.

 

ŁUKASZ FABIAŃSKI - 6. Bronił dobrze. Widać klasę, ale Serbowie w pierwszej połowie bodaj raz sprawdzili go na powa żnie.

 

WOJCIECH SZCZĘSNY - 9. Gdyby nie trzy wyborne interwencje, nie wygralibyśmy tego meczu. To był Szczęsny, jak z marzeń!

 

ŁUKASZ PISZCZEK - 7. Czuć, że to gracz pełną gębą - i w defensywie i w ofensywie. A nie miał łatwo z szybkim i dynamicznym Kosteniciem.

 

BARTOSZ SALAMON - 6. W moim przekonaniu udany debiut u Nawałki. Gdy grał u Fornalika przypominał jeszcze dzieciaka. Teraz był silny fizycznie, śmiało skakał do górnych piłek. Próbowa ł crossowych podań, które mu nie wychodziły. Brawa jednak za odwagę.

 

MICHAŁ PAZDAN - bez oceny. Nie ustrzegł się poważnego błędu. Michał! Do diaska, dość z błędami! Możesz być partnerem Glika. Tylko twoja w tym głowa...

 

KAMIL GLIK - 6. Jako fan charyzmatycznego defensora, trochę się obawiałem o jego dyspozycję po derby Turynu. Niesłusznie. Siła fizyczna to jedno. A siła psychiczna to drugie. Obie charakteryzuj ą ambitnego chłopaka z Jastrzębia Zdroju. Ne skończył w kopalni, bo ma moc.

 

MACIEJ RYBUS - 5. Nawet się pokazywał na skrzydle, ale... nie miał łatwo. Gdzieś brakowało harmonii na tej stronie. Nie miał łatwo również ze względu na dyspozycję "Grosika".  

 

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI - 8. Tym meczem "załatwił" sobie wyjazd do Francji. Przynajmniej u takich sceptyków, jak ja... Bo Nawałka chciał go zabrać już przed spotkaniem z Serbią.

 

GRZEGORZ KRYCHOWIAK - 6. Widać było prawie dwa miesiące rozbratu z piłką z powodu kontuzji. Jednak zaimponował, że zwrócił uwagę Robertowi Lewandowskiemu. I za to punkt więcej. Ktoś musi przywołać do porządku największe gwiazdy. W czasie Mundualu '82 Grzegorz Lato też darł się na Zbigniewa Bońka. I ten mu mówił: "Dobra, dobra, już wracam tylko nie drzyj mordy". Nie zawsze musi być miło na placu. I za to plus dla "Krychy"

 

TOMASZ JODŁOWIEC - bez oceny. Przyzwoita zmiana.

 

PIOTR ZIELIŃSKI - 5. Bardzo często przy piłce, bardzo rzadko z tego pożytek. Za długo myśli, co to zrobić dobrego. Ciągle boi się odpowiedzialności, jakiej wymaga się od pomocnika tej klasy...

 

ARIEL BORYSIUK - bez oceny.

 

KAMIL GROSICKI - 4. Nie dojechał na mecz. Mówiąc po piłkarsku. Chyba zrozumie, co mam na myśli. A jak nie, to powtórz ę mu to w twarz.

 

BARTOSZ KAPUSTKA - bez oceny. Lepszy od Grosickiego. Szybki, a przy tym myślący. Może być rewelacją EURO 2016. I pisz ę to na poważnie.

 

ARKADIUSZ MILIK - 6. Różne momenty, ale przynajmniej ożywił publiczność strzałem w słupek.

 

ROBERT LEWANDOWSKI - 5. Jak ma machać rękami, bo Salamon gra crossa niecelnego, to mówię nie. Nie tędy droga drogi kapitanie. Że jesteś "kozak" - klasy światowej - to wiemy doskonale. Jednak pomyśl, że wokół ciebie są ludzie z krwi i kości. Tylko z nimi możesz wygrać. Sam nie dasz rady. Wracał się do środka pola. Jak ma mój gust za często. Paweł Wojtala, oglądający mecz obok mnie, powtarzał: "Nie dziwę się - nie ma <przyrządu> przy nodze". "Przyrząd" znaczy piłka. Zdecydowanie za mało piłek mu grali koledzy - nawet w oczywistych sytuacjach.

 

ŁUKASZ TEODORCZYK - bez oceny. Waleczny, ale na razie nie jest niebezpieczny.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!