Gospodarz Cafe Futbol Mateusz Borek wywołał dyskusję dotyczącą najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport polscy kibice mogą być szalenie dumni z komplementu Pepa Guardioli względem kapitana naszej reprezentacji. Hiszpański szkoleniowiec, który pracował z największymi gwiazdami piłkarskimi powiedział o Polaku: - Jest to największym profesjonalista dbający o każdy szczegół swojej kariery jakiego znam.

 

Głos na temat snajper Bayernu Monachium zabrał gość specjalny CF Avram Grant. - Sądzę, że zanim Guardiola zaczął pracę w Niemczech to nie uważał Lewandowskiego za wybitnego gracza. Jednak Hiszpan ma bardzo elastyczny umysł i wnikliwie obserwował Polaka pod kątem rozmaitych aspektów. Robert jest typową dziewiątką, a trener Bawarczyków dokładnie kogoś takiego potrzebował – zaznaczył selekcjoner reprezentacji Ghany.

 

Na pytanie prowadzącego, czy Roberta Lewandowski jest najlepszą „dziewiątką” świata Avram Grant odparł: - Nie widzę lepszego środkowego napastnika od niego! Robert to dla mnie numer jeden na świecie. Ciekawi mnie co będzie za rok, bo Lewandowski w każdym sezonie robi olbrzymie postępy.

 

Były szkoleniowiec londyńskich klubów (Chelsea i West Ham United) odniósł się również do potencjalnej zmiany barw klubowych przez Lewandowskiego. - Nie znam go osobiście, więc trudno jest mi się wypowiadać na ten temat. Do tej pory świetnie dobierał sobie pracodawców. W każdym klubie czynił ogromny progres w swojej grze. Wydaje mi się, że jakąkolwiek podejmie decyzję to dobrze na tym wyjdzie. Taki piłkarz wszędzie sobie poradzi, a pieniądze w jego przypadku nie będą czynnikiem dominującym. Wszędzie będzie dobrze zarabiał. Zobaczymy jak potoczy się jego dalsza kariera - zauważył Grant.

 

Całą dyskusję na temat Roberta Lewandowskiego zobacz w materiale wideo. 

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!