Jednak rosyjska prasa twierdzi, że Glik przeniesie się w zupełnie innym kierunku i trafi na wschód Europy. Władze Torino są świadome, że Zenit jest w stanie wyłożyć sporą sumę za reprezentanta Polski. 28-letni Glik marzy o występach w Lidze Mistrzów, a rosyjski klub regularnie gra w tych elitarnych rozgrywkach. - Zenit rozpoczął negocjacje z menadżerem i klubem Glika. Wszystkie strony są zainteresowane doprowadzeniem transakcji do końca. Sztab szkoleniowy zespołu z Sankt Petersburga widzi rosłego Polaka w roli lidera defensywy - możemy przeczytać w rosyjskiej gazecie.

Na łamach dziennika wypowiedział się także agent 39-krotnego reprezentanta kraju, Jarosław Kołakowski. - Moim klientem interesuje się mnóstwo europejskich klubów. Zenit to uznana marka i uważa, że byłby to odpowiedni wybór dla Kamila. Na tę chwilę tylko tyle mogę zdradzić - wyznał menadżer kapitana Torino.

Kamil Glik jest zawodnikiem ekipy z Turynu już pół dekady. Od trzech lat pełni rolę kapitana zespołu ze stolicy Piemontu. W trwającym sezonie Torino zajmuje 12 miejsce w Serie A i starciło szanse na awans do europejskich pucharów. Polski defensor jest wyceniany na 11 milinów euro.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!