- Doskonale wiedzieliśmy, że Litwini postawią nam trudne warunki, że zagrają tak twardo fizycznie. Staraliśmy się przygotować zespół na to, że Litwini bardzo ambicjonalnie podejdą do tego spotkania. Ale myślę, że to dobrze, taki jest współczesny futbol, musimy być przygotowani na ciężką walkę od pierwszej do ostatniej minuty, zwłaszcza w kontekście meczu z Irlandią Północną - podkreśla Adam Nawałka w rozmowie z Marcinem Feddkiem.

Trener biało-czerwonych akcentuje jednocześnie pozytywy, których w zremisowanym bezbramkowo meczu wcale nie brakowało. - Było dziś kilka dobrych elementów, przede wszystkim w organizacji gry, w przechodzeniu z obrony do ataku - analizuje.

Nie oznacza to oczywiście, że Adam Nawałka nie ma zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych. - Przydarzyły nam też się błędy, kilka razy przegrywaliśmy "drugą piłkę" a na to sobie absolutnie nie możemy pozwolić już we Francji - dodaje.

Puenta pomeczowej oceny selekcjonera jest jednak optymistyczna. - Trudno było dziś dobrać się do skóry Litwinom, grali bardzo niskim pressingiem. Często mieliśmy więc okazję do ćwiczenia ataku pozycyjnego, ale to akurat dobrze, bo Irlandia Północna gra bardzo podobnie - twierdzi Nawałka.

Cały wywiad z trenerem Adamem Nawałką w załączonym materiale wideo!

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!