Panika Irlandczyków z Północy była w pełni uzasadniona. Kyle Lafferty w ciągu ostatnich dni miał problemy zdrowotne i pod wielkim znakiem zapytania stanął jego występ przeciwko reprezentacji Polski. Urazu pachwiny Lafferty doznał w towarzyskim meczu ze Słowacją, zaś przedwcześnie z boiska zszedł już we francuskiej bazie Wyspiarzy we wtorek.

Rozpoczął się wyścig z czasem. Trener Michael O'Neill i sam zawodnik uspokajali: "Jestem już po badaniach lekarskich i wszystko jest w porządku". Identyczną informację Lafferty zamieścił za pośrednictwem swojego Twittera, który nie ma najmniejszych wątpliwości na występ w niedzielę.

 

Podczas środowego treningu zespołu najlepszy strzelec naszych niedzielnych rywali nie brał czynnego udziału w treningu; zajęcia obserwował z boku jeżdżąc na rowerze stacjonarnym w towarzystwie fizjoterapeuty zespołu. Sztab szkoleniowy zapewnia, że zawodnik na niedzielę będzie gotowy, jednak zgoła inną opinię posiadają Irlandzcy dziennikarze. Ci dają mu zaledwie 40% szans na powrót.

 

Mecz Polska – Irlandia Północna odbędzie się w niedzielę. Początek o godzinie 18:00. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!