W pierwszej kolejce w grupie C w niedzielę biało-czerwoni zagrają w Nicei z Irlandią Północną. Z kolei Ukraina zmierzy się w Lille z mistrzami świata – Niemcami.

 

„Oczywiście Niemcy są zdecydowanym faworytem naszej grupy. Jednak każdy ma szanse z nimi wygrać. Nie można nam odbierać szans jeszcze przed meczem. Przed rozpoczęciem rywalizacji nie można też oceniać, że kwestia drugiego miejsca w grupie rozstrzygnie się między Polską a Ukrainą. W tym momencie każda drużyna gra o jak najlepszy wynik i każdy chce wygrywać” - powiedział Kowalenko w rozmowie z PAP.

 

Ukraina zmierzy się z Polską w ostatnim spotkaniu w grupie C.

 

„Póki co nie analizowałem jeszcze gry polskiego zespołu. Jednak na tym etapie nie ma już słabych przeciwników. Każda drużyna potrafi grać w piłkę i chce wygrywać. Z polskich zawodników znam Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Ostatnio poznałem też Grzegorza Krychowiaka, ponieważ w półfinale Ligi Europejskiej Szachtar rywalizował z Sevillą” – podkreślił Kowalenko.

 

20-letni pomocnik nie chciał składać deklaracji odnośnie celów ukraińskiej drużyny na Euro 2016.

 

„Mamy mocną grupę i będziemy starali się osiągnąć maksymalnie dobry wynik. W trakcie turnieju okaże się jaki to będzie wynik. Na pewno naszą największą siłą są dwaj skrzydłowi Jewhen Konoplianka i Andrij Jarmolenko” – ocenił Kowalenko.

 

Ze względu na trudną sytuację polityczną na Ukrainie, Szachtar Donieck swoje mecze w europejskich pucharach w roli gospodarza od dwóch lat rozgrywa we Lwowie.

 

„Każdy z nas zna i rozumie obecną sytuację w naszym kraju. Chcemy grać dla naszych rodaków, aby sprawić im radość wynikami na Euro we Francji” – zakończył Kowalenko.

 

Ukraina w niedzielę zagra w Lille z Niemcami, cztery dni później w Lyonie z Irlandią Północną, a 21 czerwca w ostatnim spotkaniu grupowym zmierzy się w Marsylii z Polską.

 

Ukraiński zespół swoją bazę na Euro 2016 we Francji ma w oddalonej o 30 km od Marsylii miejscowości Aix-en-Provence.

 

Transmisja meczu Niemcy - Ukraina 12 czerwca o godzinie 21.00 w Polsacie Sport 2.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!